Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvás után 30+ éves kor...

Alvás után 30+ éves kor fölött miért ébred föl az ember olyan gyűrött, nyúzott arccal, mintha egy gnúcsorda rohant volna át rajta?

Figyelt kérdés

2018. jan. 10. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én már lassan 40 felett leszek, de reggelente szépen ki van simulva az arcom :)

Nagyon jókat alszom :) És mindig is így volt.

Szóval ez nem a kortól függ.

2018. jan. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerencsés vagy. Annál érdekesebb a dolog, hogy aki igen, az miért. Mintha egyszerre megaszaltak és megvertek volna...
2018. jan. 10. 10:38
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem alszol jól, vagy nem alszol eleget.

Vagy sokaknál az előző napi alkohol fogyasztás, cigarettázás is ilyen hatással van.

2018. jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Aha, hát nem iszom és nem füstölgök. Óraszámra talán jó szoktam lenni, de sokszor nem sikerül időben lefeküdni, pedig a szervezetnek nem mindegy, mikor alszik. Lehet, hogy a rossz időzítés miatt gyűrődöm össze.
2018. jan. 10. 10:48
 5/11 anonim ***** válasza:
Én 60 fölött vagyok, de nem ébredek reggel gyürött arccal.
2018. jan. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocs, rosszat nyomtam véletlen - valami az életmódoddal nem stimmel, ha már ilyen fiatalon vannak problémáid ezzel.
2018. jan. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oh, akkor valóban kevésbé a kor a lényeges tényező itt, hanem más lapul a gyűrődések mögött. Lehet, hogy sok a gyűrődés az életemben. Hofi is megmondta, hogy életmód-változtatásra lenne szükség. De vajon az időben lefekvésen kívül min múlhat ez még?
2018. jan. 10. 11:11
 8/11 anonim ***** válasza:

"De vajon az időben lefekvésen kívül min múlhat ez még?"


Azon, hogy mit és mennyit eszel, mennyi folyadékot fogyasztasz naponta, hogy mennyit sportolsz, mennyit vagy a szabadban, mennyit idegeskedsz, mivel töltöd a szabadidödet, milyen az általános egészségi állapotod, miylen meleg van a szobában, ahol alszol (20 fok fölött már problémás), mennyi a légnedvesség a lakásban, emnnyit szellöztetsz, - meg még rengeteg egyéb dolog, ezek csak a leglényegesebbek.

2018. jan. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hm, igen, ennek a fele elég ergya nálam, arcvasalásilag össze kell szednem magam, ami azért nem kis kihívás. Nagy mester az, aki előtt főt hajthatnak a jógik és a remeték, de a munkahelyén és egyéb városi kihívások közt is megállja a helyét.
2018. jan. 11. 11:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is így kelek, de én már jó pár éve....reggelente topa

vagyok, minden kiesik a kezemnől, azt sem tudom hol vagyok, alig bírok felébredni.

Ok, reégen keveset aludtam megvolt rá az okom, de azért mostanában megvan a 6,5 -7 óra és mégis nyúzott vagyok, mikoözben imádom amikor jönnek az emberek azzal, hogy nekik 5 óra alvás is elég, és fittek egész nap.....

nem tudom én sem miért van ez így, de vannak reggelek amikor kifejezetten nyúzott vagyok, mint pl. ma reggel.

Fájnak az izületeim, jön a hideg és megérzem régen azért nem volt ez így.

2020. jan. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!