Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Combnyaktörés után törvényszer...

Combnyaktörés után törvényszerű halál ilyen idős korban?

Figyelt kérdés

Majdnem 90 éves a néni, felettünk lakó szomszéd. Tegnap du. esett el, én hallottam meg, nem sokkal előtte értem haza. A néni egyedül él, a rokona, aki gondozza, pár házzal arrébb lakik. Természetesen rögtön riasztottam, hogy valami baj történt odafent. Mentőt hívtak hozzá, miután a combja majd' a kétszeresére dagadt. Combnyaktörés. A néni nem egészen beszámítható, hosszú és szép élete volt, de mióta a férje elhunyt, teljesen "megkattant" szegény.

Többen, köztük a gondozója is azt mondta, hogy ez a combnyaktörés valószínűleg el is viszi. Most akkor hogy van ez? Én mindenhol azt olvastam,hogy fekvőgipsz, meg rehab., de gyógyulhat az ember szép lassan. Idős kora miatt mondhatják ezt?

Nem igazán ismerem a nénit (csak fél éve költöztem ide páromhoz, a néni nem nagyon mozdul ki a lakásából), de most mégis aggódom érte...


2010. jún. 4. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
pl. a sok fekvés miatti tüdőgyulladás miatt.
2010. jún. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idős korban veszélyes a sok fekvés, ami egy ilyen sérüléssel jár, ráadásul lassú a gyógyulási folyamat. Legtöbbször a tüdőgyulladás kockázata a legnagyobb, és azt ilyen idős korban legjobb esetben is nagyon megsínylik az emberek.
2010. jún. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem maga a törés okozhat halált, hanem - ahogy előttem is mondták - a tartós fekvés miatt kialakuló tüdőgyulladás és/vagy thrombózis (ill. folyományaként a tüdőembólia). Nem törvényszerű, hogy meg kell halni benne ilyen idős korban, de tény, hogy ő jóval rizikósabb eset, mintha pl. egy 20 éves baleset miatt szenvedne hasonló sérülést.

A törtések gyógyhajlama ilyen korban már igen rossz, ezért járni valószínűleg nem vagy sokára és segítséggel fog tudni.

2010. jún. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt viszont kevesebben tudják, hogy a fekvés következtében fellépő tüdőgyulladás kockázatát csökkenteni lehet, illetve a kialakulását meg lehet előzni gyógymasszázzsal.
2010. jún. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, így már értem! sajnos tenni semmit sem tudok, csak bízni benne, hogy jobban lesz! mégegyszer köszönöm mindenkinek!
2010. jún. 6. 11:24
 6/6 anonim válasza:
100%
Ma délelött vitte el a szomszédnénit a mentö.Elesett.Megtudtam hogy combnyaktörése van és valoszinüleg csavarozni kell. Sajnos neki csontritkulása van és már 81 éves.A komplikácioktol félek én is különösen a tüdögyulladás veszélyétöl.Azt gondolom az lehet ilyen esetben a legveszélyesebb. Gondolom azért csak vannak kivételek és nem mindenki hal meg ilyen esetben.
2013. ápr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!