Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik a trombózis (láb) legesleg...

Mik a trombózis (láb) legeslegelső jelei?

Figyelt kérdés

Esetleg akinek már volt, leírhatná, hogyan kezdődött neki.


Nekem jelenleg nem dagadt, nincs elszíneződve és nem is fáj folyamatosan, csak néha fájdogálgat a vádliban, kicsit elnehezült, meg olyan furcsaságokat érzek, mint ha vérrög menne a lábam ereiben. Lehet ez így leírva hülyén hat, de így van.



2018. jan. 11. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
A vádli hasít vagy lüktet esetleg a lábfej feszül és kidagad rajta az ér ellilulva . Menj el ultrahangra , mert ha elhúzod a fájdalom brutális és rá sem tudsz állni majd pár hétig . Ha van ASPIRIN vagy erősebb alvadásgátló vedd be sok folyadékkal .
2018. jan. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Milyen ultrahangra?


Ma háziorvoshoz megyek. Az észre tudja venni?

2018. jan. 11. 15:38
 3/8 anonim ***** válasza:
A fentieken kívül még azt fűzném hozzá, hogy az orvos még azt nézte, hogy van-e hőmérsékletkülönbség a két láb között. Mert elvileg a "trombózisos” láb, vagy boka melegebb.Anyukámnál is érezhető volt a különbség. (Mivel neki is trombózisa volt)
2018. jan. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként milyen gyors? Ha pl holnapra sem dagad be, akkor valószínűleg csak túlreagáltam, ugye?
2018. jan. 11. 17:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ultrahangra beutalással kerülsz be , az rögtön látja tutira mi a pálya . A körzeti tévedhet , a vádlim fel volt dagadva de azt mondta nincs difi , a kórházba lemérték és látták a különbséget .Mégis a felvételi lapon azonosnak írták a zárón meg eltérő vastagnak ...
2018. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tévedsz . Az enyém 4 hét után puffadt fel mert bokaficamnak nézték , a mentőt kellett hívni . 2 hétig mankóval sem tudtam járni újabb 2 hét után már mankóval jártam .
2018. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát fentiek már nem legelső jelek.

A legelső az, amikor a dilemma felkerül a gyk-ra.

2018. jan. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gabri.ella válasza:
Nekem semmi más panaszom nem volt azon kívül, hogy nagyon fájt a térdem kb 1 éven keresztül. A reumatológus írt fel fájdalomcsillapítót, krémeket, jártam fizioterápiás kezelésre. Kb 1 év szenvedés után kérdezett rá, hogy nem tudok a családban trombózisosról. Otthon megkérdeztem anyukámat és ő mondta, hogy mamámnak volt. Ezután kaptam beutalót a color dopler vizsgálatra és ki is derült, hogy mélyvénás trombózis. Ekkor voltam 20 éves! Nem játék dolog, a végére kell járni ha problémád van! Minden jót!
2018. febr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!