Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez a THS szint már alulműködés...

Ez a THS szint már alulműködést jelent?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és 4,037 lett a TSH-m. Mindenhol mást írnak, hogy mi a normális.

2018. jan. 12. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:

ez a határérték körül érték.

a kislányomnak 5 körüli volt és nem foglalkoztak vele,-merthogy ez még nem olyan rossz..

amúgy igen..ha ennél magasabb az eredmény akkor az alulműködésre utal

2018. jan. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Figyelni kell rá. Gyógyszert erre még nem fogsz kapni.

2 körül az ideális.

Néhány évente ellenőriztesd, és ha gyereket akarsz, akkor feltétlenül.

2018. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos én is tapasztaltam, hogy van, ahol 3,5 a felső határ, van, ahol meg 4,7 - én ez utóbbi alapján lettem besorolva a 4,56-os értékemmel normál kategóriába.

Orvos magyarázata: hát izé-mizé, attól is függ, hogy van bekalibrával az adott laborban a készülék, és hát izé-mizé, ezért térnek el laboronként a határértékek. A-ha.


Szóval: valóban magasabb, de még nem vészes, figyeltesd.

2018. jan. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
csak mert rengeteg tünetem megvan, ami pajzsmirigyre utal, azt hittem nagyon-nagyon magas lesz, ezért is vizsgáltatom ki magam. Kíváncsi vagyok, ha meglesz a többi pm hormon eredménye, mi jön ki. örülnék ha adnának gyógyszert ha ez a baj, mert eléggé szarul vagyok miatta egy ideje
2018. jan. 12. 12:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, ha majd a többi eredmény meglesz , akkor lehet eldönteni, hogy valóban a pajzsmirigy okozza-e a tüneteidet.

Annyit tudok, hogy egyénenként eltérőek lehetnek a tünetek is. Tudok olyanról, aki a te értékeiddel már szenvedett, nekem TSH 10-nél se volt semmi bajom(nekem már nincs pajzsmirigyem, szedem a pótlót).

2018. jan. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy ultrahangon voltál?

ATPO-t és ATG-t nézettél?

2018. jan. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 0,973ra mondtak h normális akkor most az jó vagy nem?
2018. jan. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!