Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A 154-es Hemoglobin szint...

A 154-es Hemoglobin szint magasnak számít? Mitől lehet picit magas?

Figyelt kérdés

2017. dec. 7. 09:07
 1/4 mantis religiosa ***** válasza:
51%

Az alacsony! Legalábbis véradáson csak akkor lehetsz donor, ha a hemoglobin szinted 150-180 közt van, (férfiaknál). Nőknél másabbak az értékek azt hiszem.


Volt egy alkalom, mikor már 4 véradásom volt az adott évben, és Decemberben behívtak ötödjére is. Akkor 153 volt, és azt mondták, ha nem sürgős műtéthez kellene, nem is engednének vért adni.


Magas attól lehet, ha vérképző ételeket,( cékla, vöröshúsok, máj), vagy italokat( vörösbor, gyógyteák), fogyasztottál nagyobb mennyiségben. Google-on megtalálod a táblázatot az értékekkel.


[link]


[link]

2017. dec. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

ma 09:31!


Legalább értelmeznéd, amit belinkelsz!

Férfiaknál az alsó érték 130. Hogy lenne már a 154 alacsony???


Kérdező! Ez egy elfogadható érték. Ha nő vagy, akkor a felső határhoz közel, de a normál tartományon belül, ha férfi vagy, akkor tökéletes.

2017. dec. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mantis religiosa ***** válasza:
Azt írtam, amit Nekem is mondtak. Zárójelben le is írtam, hogy férfiaknál. Amúgy abból is adódott már gond, hogy több esetben volt 180 feletti értékem is. Nálam inkább ez volt a jellemző korábban.
2017. dec. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nő vagyok. Köszönöm a valaszokat! Es ez rossz eredmény egyébként? Mitől lehet ennyi?
2017. dec. 7. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!