Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet baj abból, ha minden...

Lehet baj abból, ha minden nap megiszom egy liter 100%-os gyümölcslét?

Figyelt kérdés

Műtötték az állcsontomat, össze van gumizva az alsó meg a felső fogsorom, plusz van egy sín a számban, így csak teljesen folyékony dolgokat tudok bevinni a szervezetembe. Folyékony alatt értsd: vízállagú. Egy agyonhígított banánturmixot sem megy le. Már egy hete így tolom, rengeteg gyümölcslevet iszom, kb. napi 1 litert, mert miután megiszom egy pohárral, egy darabig úgy érzem, nem vagyok éhes.


Szerintetek lehet valami bajom a túlzott fogyasztástól? Egy hétig tart még ez az állapot, utána ehetek már pépeset, szóval mondhatni ideiglenes a dolog.


2018. jan. 27. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Mégis mi bajod lenne tőle??? Most komolyan?!?! 😰
2018. jan. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fogad miatt szívószállal igyál, lehetőleg ne érjen a gyümölcslé a fogaidhoz, egyébként jó lesz.


Doki mit ajánlott?

2018. jan. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: nem egy helyen olvastam, hogy a túlzott gyümölcslé fogyasztás fogszuvasodást okozhat, másrészt mivel nem értek hozzá, nem tudom, hogy hogyha szinte csak ez vanna gyomromban akkor az mennyire terheli meg, okozhat-e galibát. Szóval tudom, hogy nem jó, csak azt nem tudom, hogy ha 2 hétig csinálom az még okés-e. Nekem fontos az egészség, ha nem lenne okés, akkor keresnék más alternatívákat, de ezzel kapcsolatban nem találtam sok infót. Ezért tettem fel a kérdést, elnézésedet kérem.


Második: köszönöm szépen. :) A doki erre vonatkozóan nem tett utasítást, egyedül a tejtermékekre mondta, hogy jobb, ha kerülöm, vagy csak nagyon alapos tisztítással követve fogyasztom.

2018. jan. 27. 15:38
 4/5 A kérdező kommentje:
#2: Belegondoltam, és sajnos nem tudom úgy inni, hogy ne érjen a fogaimhoz, nincs akkora rés, ahová betehetném a szívószálat. Max leghátra. Majd próbálkozom.
2018. jan. 27. 15:41
 5/5 anonim ***** válasza:

A túlzott azt jelenti több hónapon át sokat iszol .

Némi tartósitó szerek ezekben is vannak.

2018. jan. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!