Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Naprol napra egyre faradtabb...

Naprol napra egyre faradtabb vagyok, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Mar lassan 1 hete, hogy naprol napra faradtabb vagyok. Általában 23:00 fele fekudtem le, es nem ereztem azt, amit most.

Aztan egy hete, naprol napra korabban fekszem le, es nem tudom mi az oka. Az egesz végtagom faj, es nagyon fáradt vagyok. Az alvas sem segit, mikor reggel felkelek, olyan mintha este 0:00 lenne es olyan fáradt vagyok. Raadasul a faradtsag miatt enni sem tudok, es ez is fura, hogy nem eszem es hizok. De viszont ha eszem, akkor pedig fogyok. Es ezt sem ertem, valaki tudna segiteni? Normalis válaszokat kerek, legyszives.


2018. jan. 28. 12:44
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Es tudom, hogy el kene mennem orvoshoz is,de nem szeretnek hianyozni a suliból.
2018. jan. 28. 12:46
 2/13 anonim ***** válasza:

Egy hétnél kevesebb idő alatt tök felesleges többször is mérni magad. Kizárt, hogy egy-két napi éhezés után látványos súlygyarapodás következne be, és fordítva sem tudom elképzelni (egy-két nap evés után fogyás); persze kérdés, hogy mennyi, pár dekákkal nem érdemes foglalkozni. Az ilyen ingadozásnak bármilyen oka is lehet.


A fáradtság viszont baj, de látatlanban nem lehet megmondani pontosan, hogy mi okozza. Lehet stressz, vagy bújkál benned valamilyen betegség (pl. influenza, a végtagfájdalom annak is tünete); de lehet, hogy túlhajtottad magad mostanában, paradox módon ha nagyon fáradt az ember, sokszor nem tud rendesen aludni. Utána meg sok idő, mire "bepótolja" a hiányt.

Lehetsz fáradt vashiánytól, vitaminhiánytól, pajzsmirigyműködés rendellenességtől, meg még ki tudja...

Ha hosszabb ideig fennáll ez az állapot (még további egy hétig), akkor nincs mese, el kell menned dokihoz.

2018. jan. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Terhes vagy
2018. jan. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#2 koszonom a valaszt, nagyon sokat segitettel

#3 hogy lennek mar terhes, mikor nem is voltam fiuval?

2018. jan. 28. 20:30
 5/13 A kérdező kommentje:

Ja, es nem mertem en 1 hetnel kevesebb ido alatt magam.

Hanem mertem ezelott masfel hónapja 65 kg voltam, aztan volt egy ilyen szűrővizsgálat a sulinkba, ott mar 57 kg voltam. Es akkor annyit, de tényleg annyit ettem, hogy ahh..most pedig multkor megmertuk es tenyleg alig eszem, meg semmi. Es erre mar 60 kg vagyok. 1es fel het alatt kb.

2018. jan. 28. 20:33
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja, így már okés, a kérdésnél nem írtad le pontosan. A pajzsmirigy tud ilyeneket is csinálni (alulműködésnél hízás, túlműködésnél fogyás), és simán lehet ingadozás. De nem akarlak megijeszteni, járj utána inkább. Aztán majd írj, hogy mire jutottál. :)
2018. jan. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszodat. Nagyon sokat segitettel. Szerintem jovo heten megyek el orvoshoz, es majd megirom,hogy mire jutottam:)
2018. jan. 29. 06:34
 8/13 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnal. Es hat nincs pajzsmirigyemmel semmi problema. A testsulyom azt mondta, hogy jo. Viszon a magassagom az nem jo. 157 cm voltam, es mar 155 cm vagyok. Elvileg megallt a novekedesem, es ossze mentem egy kicsiket.
2018. febr. 3. 20:39
 9/13 anonim ***** válasza:

És mi alapján állapította meg az orvos, hogy a pajzsmirigyeddel nincs semmi baj? :O


(Az "összemenés" sem stimmel, időseknél előfordul, de egyéb esetben csak azt tudom elképzelni, hogy valamelyik mérés pontatlan volt.)

2018. febr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Volt vervetelem, es azt mutatta ki, hogy nincs semmi baj a pajzsmirigyemmel.
2018. febr. 3. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!