Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fanszőrzet és izzadtság egy...

Fanszőrzet és izzadtság egy 8,5 éves kislánynál? Valóban elkezdődhet ilyen korán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kislányomról van szó. A napokban fedezte fel, hogy elkezdett szőr nőni a nemi szervén. Ma pedig hatalmas "pisztolytáskás" pólóval jött haza az iskolából. A szaga ugyan még nem volt durva, de már emlékeztetett a felnőtt izzadtságszagra.

Teljesen le vagyok döbbenve... én túl korainak tartom... szerintetek ez így rendben van?



#koraipubertás
2018. jan. 31. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehet ha túlsúlyos .

Lehet ha hormon zavaros .

Lehet TSH probléma .

Rengeteg oka lehet. Igazából amikor egy anyukában megfordul a kérdés hogy “vajon ez normális?” Akkor ott már valószínű hogy gond van. Természetesen nem halálos és nagy gond. De biztos nem ok nélkül tetted fel a kérdést .

Szerintem nem normális egyébként .

2018. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Metionin ***** válasza:

Igen, manapság hamarabb érnek a kislányok. Az én időmben (27 vagyok) 11-12 évesen voltak normálisak ezek a dolgok, a mostaniak meg 9 évesen már van hogy menstruálnak.

A helyedben, ha még nem tetted meg, lassan elkezdenék neki beszélni ezekről, nehogy tényleg megjöjjön neki aztán megijedjen.

2018. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Manapság nem olyan ritka 9 évesen a menstruáció sem, habár inkább 10-11 éves kortól jellemző. Ha még nem mensizik, de már alakul a fanszőrzete, nem rendkívüli jelenség manapság.
2018. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Harmadikos koromban voltam nyári táborban, ahol egy nálam egy évvel fiatalabb lány azzal dicsedekett a zuhanyzóban, hogy neki már szőrös. És ez 20+ éve volt... szóval előfordul.
2018. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Manapsag hamarabb ernek a kislanyok, sokan mar 9 evesen menstrualnak, vagy meg hamarabb. Ismerek egy kislanyt, akinek mar 6 evesen megjott sajnos...
2018. jan. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem túlsúlyos, hormonzavarról sem tudok. Igaz, sosem vizsgálták...

Felvilágosításon túl vagyunk régen, ezzel a részével nem lesz gond.

Más gyereke mindig idősebbnek tűnik 8 évesen, mint a sajátom :)


Felhívom a gyerekorvost holnap, rákérdezek. Szerencsére minden csipcsup dologgal is meg lehet keresni, max majd gratulál hogy megnőtt a gyerek :)

2018. jan. 31. 21:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja nem felvilágosításbol írtam! Ferre ne értsd .

Csak általában ez így van nem csak szülő gyermek kapcsolat hanem az életben is . Amikor megkérdőjeleződik valami akkor az nem megszokott . Valami nem jó és ezt érezzük. Erre céloztam .

2018. jan. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nekem azt hiszem, átjött, hogyan értetted, köszönöm


Sajnos senkivel nem tudom megvitatni, mert megígértem a gyereknek, hogy senkinek sem mondom el.

Mert én is érzem, hogy motoz a gondolat, hogy ez nincs rendjén még.

Természetesen guglizgattam, és mindenféle rémséget találtam. Holnap hívom az orvost :)

2018. jan. 31. 21:31
 9/11 anonim ***** válasza:
8,5 éves, simán, unokahúgom 9 évesen már menstruált, de 20 éve is volt olyan osztálytársam, akinek 10,5 évesen megjött.
2018. febr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Függ a genetikától is. Esetleg melegebb vérmérsékletűbb ősök is lehettek? Nem bántásból, nehogy félreértsd. Csak gondold végig. Például vannak -iróniától mentesen mondom- csodaszép arcú bolgár, szerb, horvát hölgyek, a dolog egyetlen szépséghibája, hogy némelyiknek kis bajuszkája is van... :S (Ha épp elmaradt a borotválás...) Hát még, ha délolasz, roma, néger stb gének is vannak.


Csak kiegészítésként tettem hozzá a genetikát. Ez se mellékes tényező, de valóban még északi (nordikus) gének mellett is megjöhet a havivérzés akár 9 évesen is, vagy a fanszőrzet 7-8 évesen már megjelenhet. Pláne, ha délebbi genetika is bejátszik...

2018. febr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!