Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni az ínhüvely...

Mit lehet csinálni az ínhüvelygyulladással? Tudom, hogy a legjobb, ha pihentetjük, de ezen kívül milyen megoldások léteznek, amik segíthetnének a problémámon?

Figyelt kérdés
Egy éve szenvedek, és hiába pihentetem egyszerűen, ha vmit elkezdek csinálni visszajön egyből a probléma. Egy éve sokat kötöttem. Két hét alatt napi 3 órát, aztán jött a sok jegyzetelés a suliban. Augusztusban megpróbáltam újra kötni, de fél óra alatt megfájdult a kezem. Kovaföldet szoktam keverni a teában és az segít, de teljesen nem múlik el a fájdalom.

2018. febr. 9. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ajánlom a Deep Relief krémet, vény nélkül kapható. Csuklószorító, vizes borogatás: nézd meg hogy a hideg vagy a melegvizes borogatás esik jól, nekem a hideg vált be.
2018. febr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TR75 ***** válasza:
28%

Konkrétan két hét gipsz.

Létezik a problémára szteroidos injekció, amit időnként ismételni kell. Hatásos az is, de az alapgondot nem oldja meg.

Vagy műtét.

2018. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

#1-es kipróbálom a krémet, én eddig flectorral kentem. Csuklószorítót hordok, ha jegyzetelni kell :)

#2-es lehet gipsz lesz belőle, mert sajnos igaz, amit a szteroid injekcióról mondasz, meg nem vagyok biztos, hogy az egészséges hosszú távon

2018. febr. 9. 20:58
 4/7 TR75 ***** válasza:

Elszorítani nem jó ötlet, inkább akkor valamilyen sín vagy ortézis.

Azt nem írod, hogy konkrétan milyen ízületről van szó.

2018. febr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csuklószorítónak hívom, de a gyógyászati segédeszközboltban azt mondták, hogy ez jó ínhüvelygyulladásra, meg a dobozon is rajta volt.

Fáj a csuklóm és sokszor recseg is, a tenyeremnél az a rész, ahol hajlik a hüvelykujjam, valamint a kisujjamba is kisugárzik néha a fájdalom. Ha meg nagyon rossz állapotba vagyok, akkor gyakorlatilag az egész alkarom belső része is fáj.

2018. febr. 9. 21:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az van sajnos, évek óta. Rengeteget gépelek a munkámból kifolyólag és elkerülhetetlen, hogy pl pihentessem napokig, de! A legjobb, ha tényleg kíméled pár napig és nekem az aflamin krém vált be, évek óta ezt használom. Vény nélkül kapható. Egyszer vettem deep relief-et is, igazából az is jó volt rá, de ami fura, hogy amikor nem volt itthon egyik sem, lóbalzsammal kenegettem és attól is elmúlt a fájdalom. :-) Van ilyen kifejezetten csukló rögzítő sín. Annak használatával tényleg pihen a kezed, bár elég nehéz vele bármit csinálni. Kézsebész ajánlotta. :-)

Hosszabb távon nekem is műtétet ajánlott az orvos egyébként. Mást sajnos nem tudok tanácsolni.

2018. febr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2018. febr. 9. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!