Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ingadozó vérnyomás? Mitől...

Ingadozó vérnyomás? Mitől ugrándozik egyszer fel és egyszer le ilyen komoly eltérésekkel? Talán maga a vérnyomásmérő nem a legjobb minőség?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem izgatna a dolog ennyire, ha nem lennék terhes és nem kellene itthon megrögzötten mérni a vérnyomásom.

170es vérnyomással kerültem itthonról kórházba, a kórházban már csak 150/98 volt. Kaptam azonnal vérnyomáscsökkentőt, Dopegyt-et! Majd két és fél napig figyelgettek, első napon napi 6 alkalommal mérték a vérnyomásom, és semmi gond nem volt a gyógyszer mellett, hozzá teszem két különböző vérnyomásmérővel és midkét karomon felváltva. Nem volt baj, azt is leírnám hogy nyilván nem egész nap a korteremben feküdtem, hanem lejártam levegőzni, picit sétálni, át mentem a messze lévő kia boltba, szóval ott is tartottam magam és megvolt a napi mozgás. Haza engedtek, mert úgy látták, hogy napi 2x1 dopegyttel rendeződött a probléma. Továbbra is mérnem kell a vérnyomásom itthon.

Na most van nekem kölcsön egy Movo BP-M2-es vérnyomásmérőm, ami kicsit furcsán viselkedik. Tegnap ahogy haza értünk a kórházból, s bepakoltam az autóból, gondoltam leülök megméren 157. Gondoltam lefekszem a nappaliba, nem parázok. Így is történt kis idő múlva 119, gondolhatják vigyorogtam mint a tejbe tök. Ma reggel ébredés után 129, ďélelőtt pihengettem stabil volt fekve!!! a vérnyomásom, és itt jön a lehetelten része. Megfogtam a vérnyonásmérőt, kimentem a konyhába páromhoz, gondoltam jöhet a déli vérnyomás mérés, 157/96 megint, csak mosolyogtam mert valami nem stimmel, ettem, elvégeztem a dolgom, és le pihentem, 10 perc múlva 129/79, és komolyan mondom hogy ez fog az idegbe kergetni. Most már arra is gondoltam, hogy maga a vérnyomásmérő ülve többet mutat, mint fekve, de ennyivel? Vagy talán a légkör változás is hatással van? Vagy ennyire ingadozik egy kis mozgástól? Mit tehetnék?

Valami tapasztalat, vélemény, tanács annyira megnyugtatna. Az fix, hogy csütörtökön megyek a dokihoz, lehet azt mondja, hogy ebben az esetben emelni kell a dopegyt-et mennyiségen, vagy nem tudom. De kezdek aggódni, hogy vagy a vérnyomásmérő add fals eredményeket, vagy pedig erre a némi kis mozgásra reagál ilyen csúnyán és gyorsan a vérnyomásom.


2017. nov. 25. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hogy hagyományos (pumpás, higanyos) vérnyomásmérővel mérjétek pár napot a vérnyomásod. Az biztos nem hazudik.

De sajnos lehetnek ilyen drasztikus ingadozásaid is... :(

2017. nov. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csütörtökön megyek a belgyógyászatra, addig nagyon pihenek, csak nehéz ugye egy háztartás mellett.

Ilyen drasztikus ingadozások ellen, mit szoktak tenni? Esetleg több gyógyszer adag? Vagy más fajta gyógyszer, ami pont erre alkamas?

Tudod nekem az volt az érdekes, hogy a kórházban az égvilágon semmi megugrás mozgás mellett, mihelyst haza jöttem 157, azt betudtam ugya a pakolásnak, de ennyitől, hogy kimentem a férjemhez a konyhába? Valahogy elképzelhetetlen.

Higányosat nem tudom honnan tudnánk hirtelen szerezni. Férjem munka után hoz egy Sanitas vérnyomásmérőt az egyik ismerősétől, majd elvállik.

2017. nov. 25. 15:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, elég gyanús, hogy a mérő a ludas.

Vannak gyógyszerek, amik jók az ingadozó vérnyomásra. Ezen ne idegeskedj! Lehet, hogy egy pár hétig váltogatja majd, hogy meglássa melyik lenne a legjobb neked, de legyél türelmes, biztos minden rendben lesz! Most a baba és te vagytok a legfontasabbak!

2017. nov. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Beszéltem a vernyomásmérő tulajdonosával, és ő szerinte elem csere kellene. Ő biztosan jobban ért hozzá.

Remélem nem lesz gond!

Köszönöm a hozzászólásokat! :)

2017. nov. 26. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!