Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy nem hat a...

Mitől lehet, hogy nem hat a fejfájásomra a Quarelin sem?

Figyelt kérdés

Eddig próbáltam Advilt, Apranaxot, Nurofent, meg még rengeteg vény nélkül is kapható fájdalomcsillapítót, mert rettenetesen fáj a fejem hónapok óta. Viszont, ezek a gyógyszerek nem hatottak, így felírtak nekem Quarelin-t, amiből ugye egy felet szabad bevenni.

Ma vacsora közben (3 órája) bevettem a fentebb említett mennyiséget, azonban a gyógyszer nem hatott a fájdalomra.


A szívem mintha erőteljesebben verne, de egyébként semmi más tünetem nincs.


Ez mitől lehet?



2018. febr. 9. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha honapok ota faj a fejed, az surgosen komoly kivizsgalast igenyel, nem fajdalomcsillapitokat. Engem ezert azonnal kuldtek is koponya ct-re agydaganat-gyanuval... ez nem vicc!!!
2018. febr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A fejfájásnak rendkívül sok oka lehet és gyakran egészen banális gyógymód is segít. Nem értem, hogy mit várt a "felíró" a Quarelintől, az nekem sem vált be mindig ez régebben vény nélkül kapható volt és egyik hatóanyaga a koffein. Ha érprobléma, keringési probléma okozza, akkor akár a szénsavas ital, erős kávé citrommal ill. erős tea is segíthet, mert ezek a hatóanyagok az érfalakra és a vörösvértestekre is hatnak. Ha vérlemezke trombusképzési hajlam áll fenn, akkor a ciromsavas italok és az acetilszalicilsavas gygyszerek (kalmopyrin, aszpirin) is segíthetnek, amelyek az agyi hőközpontra is hatnak, hasonlóképpen az algopirinhez és más hőcsökkentő fájdalomcsillapítókhoz. Hosszabb ideig fennálló és gyógyszerrel nem csillapítható fejfájásnál viszont valóban alaposabb kivizsgálás kellene.
2018. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem csak a fejem fáj. A fülem és a torkom is, viszont a fejemen a legerősebb. Voltunk füll-orr-gégészeten, voltam a házi orvosnál, és mind mást mond. Semmi kivizsgálás nem volt, a legújabb az, hogy a fülem azért fájhat, mert allergiás vagyok vmire. Kaptam rá orrspay-t, de egy allergia vizsgálatra nem kaptam beutalót.


Téged, honnan küldtek CT-re?

2018. febr. 9. 21:34
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Sok só és víz nyers rost hiánya is okozza .
2018. febr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#2 Bocsi, nem láttam, hogy írtál. 14 vagyok, úgyhogy a kávé nem nagyon játszik. Próbáltam már régebben, de nem tudom mennyire volt erős. Kotyogóssal lett főzve, és háromszorosára lett higgítva tejjel.
2018. febr. 9. 21:38
 6/9 A kérdező kommentje:
#4 Sokat iszom, napi 2 liter fölött van.
2018. febr. 9. 21:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem két és fél éve állandóan fáj a fejem, hol jobban, hol kevésbé. Semmilyen gyógyszer nem használ nekem sem, legfeljebb az Algopyrin tompítja néha, de csak ha lefekszem.

Fejfájás-szakrendelésen próbálkoztak antidepivel, antiepileptikummal, eredmény mellékhatások, de a fejfájás maradt.

A Quarelintől nekem is kalapál a szívem a koffein miatt.

2018. febr. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Neurologiarol, ahova a haziorvos kuldott. Surgossegi beutaloval.
2018. febr. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
14 évesen a hormonális változás a legvalószínűbb. Nincsenek szüleid, hogy itt kérdezgetsz, ahelyett, hogy ők irányítanák a dolgokat!?
2018. febr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!