Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Menstruáció alatt lehet vért...

Menstruáció alatt lehet vért adni?

Figyelt kérdés
Irányított véradásról van szó, így nem halasztható el néhány nappal. Mi van akkor, ha nem lehet így adni, de eltitkolom?

2018. febr. 12. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Én is adtam, semmi bajom nem volt.
2018. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem lehet.A kérdőíven rajta is van ez a kérdés.
2018. febr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Aztán ki nézi meg, hogy tényleg menstruálsz-e?


Senki, beírni meg - SAJÁT felelősségre - bármit lehet. Én 95%-ban menzi alatt is adtam vért, semmi bajom nem volt utána.

Úgysem aznap megyek vívásversenyre, de akkor véradáskor az edzés is kihagyom mindig.

2018. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Szerencsére ezt a kérdést nem mi döntjük el, hanem az ORVOSOK. Ők azt mondták, hogy nem lehet adni, ezért aztán nem is lehet! Legközelebb gondolom azt találod ki, hogy sebhez sima csapvizes kézmosás után is hozzá lehet érni, mert úgy sem annyira koszos a kezed, hogy szappan is kelljen hozzá.
2018. febr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kérdőíven nem szerepelt menstruációra vonatkozó kérdés, az orvos és a nővér pedig nem kérdezte meg. Ha annyira nem lehetne menzesz alatt vért adni, akkor valamilyen formában csak rákérdeztek volna, nem?
2018. febr. 18. 14:44
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként meg az én felelősségem, hogy vállalom-e együtt a kettőt, nem? Mensi alatt egyébként sem olyan nagy a vérveszteség, megint más lenne, ha egyébként rosszul lennék közben, nem viselném jól.
2018. febr. 18. 14:45
 7/8 anonim ***** válasza:
28%
Akkor minek kerdezed, ha nem erdekel ki mit mond? Tegy az egészségeddel, amit akarsz. ( Egy 22× véradó).
2018. febr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Pff... Azért kérdeztem, mert nem tudtam, hogy lehet-e vért adni menstruáció alatt. Nyilván nem véletlenül határoznak meg feltételeket. Az pedig megint más kérdés, hogy én mit gondolok erről. Mondjuk nekem könnyebbséget ad, ha tudom, mire számíthatok.


Neked pedig fontos volt oda írnod a kommentedbe, hogy hányszoros véradó vagy, igaz?

2018. febr. 18. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!