Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan változik egy droghaszná...

Hogyan változik egy droghasználó fiatal élete?

Figyelt kérdés

Van egy jó barátnőm (19 éves) aki havonta többször füves cigizik, és ha lehetősége van rá, fogyaszt ecstasyt is vagy kokaint.

Sokszor sír, depresszív. Jellemző rá, hogy vannak elképzelései hogy mit hogyan kellene majd az életben csinálni és kitűzött célokat elérni, de már a kezdeti lépésnél elbukik, semmi kitartása nincsen és az aktuális élvezeti lehetőségek mindig elviszik a figyelmét. (pl. bukásra áll matekból meg fizikabol, jovoheten ir 3 temazarot, de azert szombat este elmegy szetcsapatnj magat es meg vasarnp este is ol valamit)


Fog tudni valtozni? Vagy akar majd valtozni? Ha nem a szuleivel fog elni es nem kapja toluk a penzt akkor mi lesz?


Koszi minden velemenyt!



2018. febr. 17. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
4%
A fű egészséges.
2018. febr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha mondod hogy nincs benne tartás , nem hiszem hogy egyedül menni fog neki, hatalmas segítségre van szugsege, mivel mindig vissza és vissza esik.

Én semmit sem fogyasztok, ha a kávét annak lehet mondani akkor csak azt... szerencsés vagyok , soha nem próbáltam semmit sem.

Meg szeretnéd menteni az életet? 19 csak és az élet mulandó....

Szólj a szüleinek és ezt tennem, nem figyelnek ra eléggé.

Hatha találnak nála v mit és így lebukik majd, te nem leszel bajba, 1-2 év múlva meg lazsd, megköszöni.

Én 100% ezt tennem, nézd ha én szülő volnék össze tennem a két kezem hogy szóltál nekem, mert meg meg tudod ot menteni.

Milyenek a szülők, normálisak?

Mentsd meg ot...

2018. febr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A célok elveszítése jellemzően az első lépés a lejtőn. Minden cél helyét átveszi az, hogy a napi adagját előteremtse. Lassan elmagányosodik, nem tud emberek közt megmaradni, hisz nem érti őket. Csak magába figyel. Abszolút nem érdekli a holnap. Kutyába se veszi most, hogy mi lesz vele a szülei nélkül. Neki csak a MA létezik.
2018. febr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Figyelj ha csak füvezne azt mondom oké, én is szoktam 1 évben 3-4x de ettől függetlenül vannak céljaim elég komolyak, mindig ha egy kapu "bezárul" nyitok egy újat, sose állok meg és nem lettem tőle cél nélküli ember.

A barátnőd esetében már komolyabb drogok is vannak, amig csak egyszer kipróbálja az ember nincs gond, a gond már a folyamatos adagoláson van, mint pl: egy alkoholista aki mindig megissza a napi adagját.

Sajnos a szülei ha ismernék őt már látnák rajta milyen és én ha szülő lennék nem engedném minden hétvégén bulizni pláne nem az én pénzemből, menjen diákmunkára vagy ösztöndij és költe azt, igy legalább engem sem húz le és elkezdi becsülni a pénzt, ha látja hogy megy el akkor elkezd gondolkodni hogy hú basszus kéne tanulni hogy ne 100eFt-ot keressek és legyen mindenre pénzem. A gond alapból már innen is fakad(hat).

Szólj a szülőknek, de csak ha megbizol bennük és nem mondják el hogy xy mondta ezt rólad, mert akkor kukába is dobhatod a barátságodat mivel egy szálka leszel a szemében.

Ilyen esetben ritka ha kinövi már mivel 19 érett nő, aki 16-17 évesen még ezzel szórakozik oké de azért lassan 20 éves lány az már eléggé bajt jelentő, de a mai fiatalságon nem is csodálkozom, ugyan az van mint felnőtteknél csak nem alkoholizmus hanem kiváltja a fű meg a kemény drogok.

Remélem segitettem 21f

2018. febr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, én nem a drogokban látom a problémát, amaz csak ront az esetében a helyzetén.


Amire igazán szüksége lenne, az egy ember akivel elbeszélgethetne az életéről. Inkább próbáld meg komoly, személyes témákra terelni a beszélgetést, éreztesd vele, hogy segíteni szeretnél.


Ami a drogokat illeti, a fű hosszú távon szétcseszheti az ember személyiségét. Egy picikét gyengébb az ember, már be tudja roncsolni. Paranoiás lehet a semmiből. Valaki elfüvezget minden különösebb gond nélkül mondjuk.

Viszont ha elhatározná, hogy leáll, az csak jót jelentene neki. Egy hét alatt megváltozhat, és érezné hogy nem kell folyton betépnie.


Ami az ecstasyt illeti, valószínűleg előbb-utóbb használni fogják depresszió kezelésre.

Viszont sokaknál előfordul, hogy egy pár napig, hétig igencsak levertek, depreszívak lesznek tőle. Ez inkább rendszeresebb használatnál fordul elő. Az agy depresszióval reagál a hirtelen dopamin lecsappanással.

Amfetamin származék is, ami erősebb függést vált ki, erről nem olyan könnyü leszokni, ha nincs benne akaraterő.


Kokain pedig, ennek a szernek nem ismerem annyira a lefutását, de úgy vettem észre, hogy az embert hosszútávon torz, agresszív személlyé teszi, míg az mdma-s bagázs fákat ölel. Emellett ez igencsak drága mulatság, az olcsó kokó meg valószìnűleg nem elég kokó. Valószínűbbnek látom, hogy utcai speed az amibe inkább belemegy, szintén amfetamin származék, de közel sincs annyi pozitív hatása, mint az ekinek.


De attól még hogy fogyaszt, még mindig elérhetnéd, hogy beszélgess vele. Engedd, hogy beavasson a világába, mit miért csinál, hogy éli meg az életet, satöbbi. Én legalábbis inkább ezt tenném türelemmel, minthogy a szüleinek beáruljam, hogy mi folyik itt. Jó eséllyel csak bedarálja a gépszíj szülői, társadalmi, függési szempontból is.

És mivel még fiatal jó eséllyel ő maga se lesz a helyzet magaslatán.


Ha gondolod, nyugodtan írj, hogy hogy haladsz/haladtok.

2018. febr. 23. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 regoka ***** válasza:
22%
adom a csajt. am a túladagolás segít
2018. márc. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!