Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha hétköznapokon max 4-5 órát...

Ha hétköznapokon max 4-5 órát alszok, de hétvégén bepótolom az alvást az működhet? Csak két hónapról van szó

Figyelt kérdés
Általában olyan 7 órát szoktam aludni, de most egy projekt, munka meg suli meg minden miatt annyira sok dolgom van, hogy ki kell maxolnom az időmet, amennyire csak lehet. Tehát ilyen éjfélig dolgozok, és másnap reggel 4-5kor kelek és folytatom. Amit hosszú távon nyilván nem lehetne bírni, de most csak másfél-két hónapról van szó.
2018. febr. 17. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem. Hiába jöhetne ki órában, az ilyen pótlások nem egyenlőek a rendszeres, de kevesebb alvással.

Bár van, akinek működik, ez emberfüggő is. Egy próbát (1-2 hét) megér.

2018. febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Miss Endzsi ***** válasza:
Nem lehet hétvégi alvással bepótolni. Ezen felül kaphatsz ideg összeroppanást is, összeeshetsz ennyi idő alatt.
2018. febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A tested igényli az alvast, akkor regeneralodik. Ha ezt megvonod magadtól,jönnek a betegségek. Sőt, nő annak a veszelye is, hogy csak ugy nap kozben - ne adj Isten! - vezetes kozben elalszol. Néhány nap oké, de a hosszabb idő nem fog menni. Ha a tested aludni fog akarni, akkor aludni is fogsz. Bárhol, bármikor. Felesleges harcolnod sajat magad ellen. Bocs.
2018. febr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Életkortól függ. Én 19-20 évesen két évig éltem így az egyetemi koleszban. Hétköznap hajlanig billiárdoztunk vagy buliztunk, reggel mentem az egyetemre, hétvégenként meg két napot aludtam. Semmi bajom nem lett tőle. Most már 40 felett vagyok, de egyetlen kiruccanós éjszaka, és két napig kómás vagyok tőle. Nem is nagyon maradok már sehol éjfélnél tovább.
2018. febr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És mi van azokkal az anyukákkal akiknek újszülöttjük/csecsemőjük van pl? Igaz csak hallomásból de úgy tudom ők sem alszanak sokkal többet az első három hónap kemény, mégis kibírják.

Egyébként tényleg így lehet, hogy emberfüggő ki kell próbálni.

2018. febr. 17. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az ilyen anyukák mellette suliba járnak, projekteznek, vezetnek. Nyilván fáradtak, de otthon el lehet dőlni, vagy legalábbis kómázni, meg nézni ki a fejünkből, melóhelyen meg hónapokig biztos nem.
2018. febr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szerintem az lesz, hogy megpróbálom, legfeljebb úgy,hogy csak minden másnap csinálom ezt, aztán meglátom. Ha nem megy akkor befejezem és máshogy próbálok "időt szerezni". :)
2018. febr. 18. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!