Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fül orr gégészet? Hogy működik?

Fül orr gégészet? Hogy működik?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy nem kell beutaló. Díjmentesen megvizsgálnak? Számít az hogy nem abban a városban élek, ahol a vizsgálat történne? Itt nincs fül orr gégészet ahol élek, úgyhogy muszáj más városba mennem, de ezért nem számolhatnak fel plusz díjat? (Egyébként Debrecenbe mennék a Kenézybe)

Most 18éves vagyok, azóta hogy nem járok iskolába még háziorvosnál sem voltam.(ugye amíg tanul valaki, addig sok kedvezményben van része, és most hogy befejeztem nem tudom miben változott az orvosi ellátásra való jogosultságom)

Nem dolgozok még, de a munkaügyön be vagyok jelentve, így állítólag van TB biztosításom (javítsatok ki ha tévedek)

Megpróbáltam utánna nézni, de nem sok kapcsolatom volt eddig az orvosokkal, szinte semmit nem tudok arról, hogy mennek a dolgok az ilyen helyeken, ezért döntöttem úgy hogy megkérdezem itt, nehogy félre értelmezzek valamit és meglepetés érjen a helyszínen.

Valaki tudna segíteni, hogy hogy is megy ez?

Sorszámot kell kérni vagy elég csak beadni a betegkártyát és majd szólítanak? Ha kell fizetni, akkor mennyit? Vagy csak bizonyos vizsgálatokra kell fizetni?

Számít valamit ha van beutalóm?



2018. febr. 23. 21:07
 1/4 A kérdező kommentje:
* Fül-orr-gégészet
2018. febr. 23. 21:08
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Állami intézményben díjmentes a vizsgálat, és nem szükséges beutalót kérni a háziorvostól. (Ha esetleg ír, az sem számít semmit.)


Hogy van-e sorszám, az helyenként változó. Először is nézz utána, hogy hova tartozol, mert csak ott látnak el. (Tehát ha a lakóhelyed ilyen szempontból Debrecenhez tartozik, akkor mehetsz oda. Ha másik városhoz, akkor oda kell menned. De ezt akár a szüleidtől is megkérdezheted, vagy akár a házi orvost felhívhatod, ha nem is jársz hozzá amúgy.)


Egyébként általában most már mindenhova időpontot kell kérni előzetesen, az intézmény honlapján fent szokott lenni, hogy ezt milyen módokon lehet megtenni (személyesen, telefonon, emailben).

2018. febr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Beutaló nem kell, de betegfelvételnél kell bejelentkezni, vagy időpontot kérni. Ha munkaügyi hivatalban be vagy jelentve, akkor jogosult vagy az ingyen ellátásra.
2018. febr. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akár a házi orvosod is megmondhatja van e érvényes Tb .

Ha nincs akkor csak sürgős ellátásokra vagy jogosult .

A fülészetekre ugyan beutaló nem kell,de időpont kérés szinte mindenhol van .

2018. febr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!