Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szeretnék rászokni a vízivásra...

Szeretnék rászokni a vízivásra üdítők helyett, de utálom a vizet. Mit tegyek, hogy ez változzon?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé sok cukros üdítőt iszom, szinte csal azt, esetleg ízesitett vizeket. Le szeretnék erről szokni és egészségesebb irányba terelni magamat, de 3 korty víztől is rám tör a hányinger, el sem tudom képzelni hogy csak azt igyam napi szinten... Sajnos most is nagyon keveset iszom (napi max 1 liter), vízzel még rosszabb lenne ez az átlag. A szomjamat nem érzem hogy csillapítaná, és a szám is mintha szarazabb lenne vízivas után. Rá tudom venni magam hogy igyak, ami zavar az inkább az undor amit maga a víz íze kivált belőlem....

Bocsi ha kicsit zavaros voltam :D


2018. febr. 27. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Teákat próbáljál akkor, vagy nagy ásványianyagtartalmú ásványvizeket, sokféle van.
2018. febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Teázni szoktam, nem tudtam hogy az is tudja helyettesíteni. Cukor helyett mézzel ízesíthetem?
2018. febr. 27. 12:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél a vízbe citromot. Vagy limeot.
2018. febr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A csapvízre kellene rászoknod, a cukor is, méz is hízlal, hosszú távon nem lesz jó a tea sem.

Ha nem jó a csapvíz íze a lakóhelyeden vegyél boltban palackozott vizet, akár szénsavasat is.

2018. febr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem a lakóhelyemen lévő víz ízével van a bajom. Összességében a víz ízétől vagyok rosszul, teljesen mindegy milyen fajta, vagy honnan jön. Az ásványvizek egy picivel jobbak, de sokat azokból sem tudnék meginni.
2018. febr. 27. 15:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor egyél üres leveseket is, az is víz.
2018. febr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták: tea vagy ízesített ásványvíz. De akár szörpöt is önthetsz az ásványvízbe, csak ne túl sokat.

A gyümölcs- és a zöld teákat javaslom, rengeteg féle van, biztos találsz kedvedre valókat.


Én a fokozatosság elvét vallom, nem vagyok a drasztikus változtatás híve. Szóval szerintem idd ezeket az "új" italokat, de ihatsz időnként a régiekből is, ha megkívánod. Remélhetőleg egyre ritkábban és egyre kevésbé fogod kívánni. És az ízesítésre és az édesítésre is egyre kevésbé lesz szükség.


Saját tapasztalatból beszélek. Közel 30 évig (!) szinte egyáltalán nem ittam vizet, csak nagyon ritka alkalmakkor, ha nagyon nem volt más, vagy a nyári kánikulák idején szénsavas ásványvizet időnként, "két üdítő között". Jellemzően szénsavas üdítőket ittam, napi egy-másfél litert; néha rostos vagy szűrt gyümölcslét. Egy időben (pár évig) teáztam, de két-három napnál tovább soha nem bírtam ki szénsavas üdítő nélkül.

Most nemrég kezdtem el tudatosan csökkenteni a cukorfogyasztást, kb. két hónapja. A kávét is mézzel iszom (és pár hét alatt két kanál helyett már csak eggyel, nem szándékos a csökkentés, hanem így ízlik), és szénsavas ásványvizet "natúr" vagy egy kis szörppel. Eleinte még váltogattam az ásványvizet és az üdítőt, de most kb. két hete ittam utoljára ilyen "cukros lónyálat".

És számomra is meglepő módon nem hiányzik.

(Már némelyik csokit sem bírom megenni, mert túl édesnek találom, pedig régen simán megettem egy táblát egyszerre.)


Azt mondják, a cukor függőséget okoz, azért olyan nehéz leszokni róla. De le lehet, sokaknak sikerült már. Úgyhogy hajrá. :)

2018. febr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7es, ez majdnem én is lehetnék amit leírtál, csak a folyadékbevitelem kevesebb :D

Ízesített vizet, meg szörpöt most is iszom, teázok is, megnyugtató,hogy ezekkel annyira nem lőttem mellé, illetve a mézes kávé is megvan. Most itt van velem meloban fél liter csapvíz, igyekszem letolni, már

az is haladás lenne 😄👍

2018. febr. 28. 06:04
 9/9 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdezö!

Nem tudom, meg a kerdesedre adott valaszom aktualis e, de pl. en anno, csak szensavas uditoket fogyasztottam, termeszetesen kolat is beleertve, illetve energiaitalokat stb. En ugy hagytam abba, hogy probalkoztam mindig tobb pohar vizet meginni, uditok mellett es valahogy jobban izlett mindig jobban izlett a vizmaga, hiszen legjobb szomjolto :) oda jutottam, mar abszolut nem iszok uditokethanem ket-3liter vizeket :) nagyon ritkan egy evbentalan ket-harom alkalom hogy iszokvalamilyen uditot :) kitartast,hidd el megeri,sokkal jobblesz kozerzeted is.

2018. jún. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!