Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bölcsesség fog?

Bölcsesség fog?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és már napok óta fáj hátul az ínyem, ahol már nincs fog.

Ahogy utána olvastam, szerintem nő a bölcsesség fogam, de szándékozok fogorvoshoz menni, ha nem múlik el a fájdalom.

Ha a bölcsesség fogam nő, akkor azzal mit kell kezdeni?

Felvágják az ínyem, hogy jobban tudjon nőni? Ez fáj? Plusz, az érzéstelenítő injekció az fáj?

Azt hallottam, hogy a bölcsesség fogat gyakran kihúzzák. Muszáj kihozni?

Amúgy az az érdekes, hogy szinte évente van pár nap, amikor ott hátul fáj, nem ez az első eset.


Hálás lennék, ha valaki erről bővebben tudna írni, a válaszokat előre is köszönöm!



2018. márc. 9. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól nő, akkor semmit sem kell csinálni.


De sokszor problémát jelent, mert pl. nincs elég helye (eltolja a többi fogat) vagy csálén nő.


Félévente amúgy is fel kell(ene) keresni a fogorvost, nézesd meg.

2018. márc. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A rendszeresen visszatérő fájdalom azon a helyen bölcsesség fogat jelzi. Egy huzamba akár egy hétig is érezheted a fájdalmat, ami lehet nagyon durva is, viszont el fog múlni. Szedhetsz rá fájdalom csillapítót. De ha úgy gondolod elmehetsz fogorvoshoz is. Ha van röntgenük, akkor megtudják nézni hogy milyen helyzetben áll, van e helye kinőni stb. Ezek alapján pedig már megtudják mondani hogy mik a teendők, ki kell e húzni, vagy pedig hagyni.
2018. márc. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elméletileg van, amikor megvágják ott az ínyt, hogy könnyebben tudjon kibújni a fog. Ez fáj?

Köszönöm a válaszokat!

2018. márc. 9. 19:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, lehetséges, nekem egy ismerősömnek se csináltak ilyet, mindnek kinőtt egy idő után, bár tény hogy fájdalmas. Vagy pedig húzzák, ha tudják róla hogy galibát fog okozni. De szerintem ezt már csak akkor csinálják ha van kibújva valamennyi, tehát egy teljesen bőr alatt lévő fogat, nem hiszem hogy kitudnak húzni, max. ha már műtétként csinálják.
2018. márc. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elérzéstelenítenek, nem érzed, ahogy felvágják, nyugi :)


Amúgy, az is lehet, hogy majd ki kell húzni - nekem négyből már kettő nincs meg, mert noha jól kinőtt, ki kellett szedni.

2018. márc. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!