Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez ilyenkor normális? (Evészav...

Ez ilyenkor normális? (Evészavarból gyógyultak? )

Figyelt kérdés
Szóval evészavarból gyógyulok egy hónapja és azóta 1800-2000 kalóriát eszek. Tegnap viszont rendesen bezabáltam, és ha megnyomom a hasam, a bordám, a hátam, a hónaljam, az oldalam, akkor ezek fájnak. És a hasam, oldalam kemény. Ikyenkor mi van?

2018. márc. 16. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:

lehet felpuffadtál. azzal h megnyomod további nyomást gyakorolsz a mellkasi képletekre, ami fájdalmat okozhat.

de egyébként a deszkakemény has (ha tényleg rendkívül kemény, ami köszönhető az izmok görcsös összehúzódásának, de ez fájdalommal jár, illetve magas pulzussal és leesett vérnyomással, az bélelzáródás vagy bélperforatio (kilyukad a beled) tünete lehet, ami sürgősségi ellátást igényel, de ezért merem remélni, hogy rendben vagy... )

2018. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
amúgy sok sikert, én már gyógyult vagyok :)
2018. márc. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom az emésztőrendszered még nem teljesen működik jól:( Egyébként egészséges emberek is rohadt rosszul tudnak lenni egy-egy zaba után.

Nem vagyok orvos, úgyhogy nem akarok semmit mondani, de amikor én kezdtem emelni a kalóriákat, nekem is voltak hasonló tüneteim, szerintem a testem nem tudott mit kezdeni hirtelen az ételekkel. Ha hosszú ideig fennállnak ezek a tünetek, akkor érdemes orvoshoz menni (ha van kezelőorvosod a gyógyulás alatt, az király), de különben egyelőre csak annyit tehetsz, hogy vársz, hátha holnapra elmúlik.

És kitartást, emiatt ne add fel, hidd el, megéri enni!:)

2018. márc. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!