Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nektek mennyire küzdelmes az...

Nektek mennyire küzdelmes az egészségesebb életmód?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon.


Egyszerűen képtelenség, hogy annyi sportolgatásra legyen időm illetveha van, vegyem rá magam, amennyi elegendő lenne. Alapból nem szeretem igazán.


Ha főzök, nem használok túl sok sót, magam fűszerezek (majoranna, bazsalikom, kakukkfű, citromfű, fehérbors, őrölt mustármag), csirkehúst eszem. Nem használok félkészt. Kedvelt köretem a rizs.

Sokszor eszek halat is, bár ott kifőzdéset vagy szardíniát.


A gondok:

Nagy csokiimádó vagyok.

Ritkán főzök magam.

Este, ha hazaérek, kenyeret nem kívánok (amúgy teljes kiörlésűt, rozsosat stb veszek), főtt kaja vagy nincs vagy azt vittem melóba és unom - ezért tésztalevest eszem.

- Nincs meg az elégséges alvás, de ez szerintem dolgozó embernél általános.

Viszont sok vizet iszom, nem üdítőzök, sokat zöldteázom.



Szóval Ti mennyire veszitek rá magatokat?


2018. márc. 18. 21:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem sokkal jobb és könnyebb szerintem viszonylag egészségesen élni (mivel ugye erősen megoszlanak a vélemények, hogy mi egészséges, de ez ténylegesen el is tér a különböző emberek esetében, ha nem is annyira, mint a fejekben, de nem mindenkinek ugyanaz az étrend jó fizikailag sem).

Nem vagyok sportos, így a mozgást nálam jobbára csak gyaloglás és jobb korszakokban súlyzózás jelenti, de egyelőre elég az nekem. Ez jólesik és kell is a friss levegő, fel is dob...


Itthon vagyok és magam főzök, ez azért sokat könnyít. Nem mindig vagyok egyformán szigorú, de pl. kenyér szinte soha nincs, az nekem egészségtelen lenne, csoki viszont amikor csak akarok, mert azt viszont nem tartom egészségtelennek. Saját és nincs benne cukor, azt évek óta kizártam, könnyű volt (alkalmilag azért van, de a cukor miatt nem esik eléggé jól).


Az alvás egész életmben megvolt, mert én nem tudok nem eleget aludni, akkor elalszom állva is, semmi értelme.


Elég egészségtudatos vagyok a magam módján, olvasgatok, néha megnézem az étrendemet sok tápanyag szempontjából, de azért extrém mód nem pörgök rá (bár van, akinek az én szintem is sok lenne). Nem is értem, hogy nem tekinti több ember fontosnak az egészségét... Ez számomra hatalmas motiváló erő. De mivel a hedonizmusommal remekül összefér, eleve nincs gond, csak a legönsorsrontóbb szakaszaimban.


Úgyhogy nem látok nehézségeket, ha csak a viszonylag egészséges életmódról van szó (tökéletesség eleve nincs, a mai világban, de a szervezetem, immunrendszerem leküzdi az apróbb problémákat, csak túl nagy ne legyen).

Nekem fogyni is kéne, na az már egy egészen más dolog, az egészségemhez már alig van köze, nem olyan sok kilóról van szó. Na az keményebb, de megoldható, csak sokáig kell küzdenem, míg összejön.


Úgy tűnik, határozottan teszel komoly lépéseket. A jobb életmódba belejön az ember, talán máskor jobbak lesznek a körülményeid is...

Nem tudom, mennyit mozogsz, nem muszáj napi órákat (mondjuk nekem kellene annyi, de én főleg gyaloglok, abból sok kell), egy intenzívebb tornából 15-20 perc is valami, ha nem is sok. Mozgás kell, azt nem szabad kihagyni tartósan. Személy szerint a teljes testes erősítő edzést is kötelezőnek tartom a magam számára, fiatalon nem csináltam, de most már azért fontos s ennek így kell maradnia, jó erőnlétet akarok idősebben is, amennyire csak lehet. Ehhez képest egyesek felnőnek és már meg se moccannak, ők ne csodálkozzanak, ha feleannyit se éltek, mint egyesek és már menni is alig tudnak. A legtöbb ember roppant mozgásszegény életet él, ha nem edz pluszban, ez baj.

2018. márc. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!