Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnám a családomat...

Hogyan tudnám a családomat egészségesebb életmód felé terelni? Fontos!

Figyelt kérdés

Itthon lakok a szüleimmel és az öcsémmel. Apa 120 kg napi 2 doboz cigit szív és hetente 5-6 üveg bort elfogyaszt. Anya meg én nem vagyunk elhízva, de van rajtunk egy kis felesleg és az öcsém is normális.

Nem szeretem, hogy rengeteg sertés húst eszünk, sok fehér kenyeret és kevés zöldséget. 1l teát is 3-4 ek cukorral isszák.

Néha nincs itthon semmi kaja, és ez engem kiborít. Az esetek 85%ban napról napra vásárolnak a szüleim és aznap el is fogy kb minden. Az öcsém iskolában kap enni, de én nem, ezért otthonról kéne vinnem, de nincs mit. Ha kapok pénzt kajára sose tudok egészségeset venni, mert pár száz forintért alig kapok valamit a boltban. A szemét kaják olcsóbbak sajnos:(

Ha szeretnék salátát, zöldséget, csirkét, halat stb enni mindig beszólnak, hogy elégedetlen vagyok.

Annyira szeretném, ha nem kéne kényszerböl szalonnát, hurkát meg zsíroskenyeret ennem. :((

Nem állubk olyan rosszul anyagilag, de nem hallgatnak rám, ha ötletelek.

Apám vett 50ezerért vitaminokat, bogyókat azzal a céllal, hogy méregtelenít. Támogattam, de szerintem az egész átverés. Mondtam, hogy dohânyozzon kevesebbet és ne igyon annyi bort. Közölte velem,, hogy h&&€e vagyok... Nem fog semmi pozitív történni, ha így folytatja és ilyen méregdrága tablettáktól várja a csodát. Mondtam, ha fogyni szeretne ennyi pénzb ôl már majdnem egy fél éves kondibérlet kijönne. Erre az volt a válasza, hogy nincs rá ideje. Ez nem igaz ... Csak magának "hazudik"

Anya vacsorára soksxor szalonnás rántittát, sült húsokat, szalonnát, felvágott+kenyeret ad. Nekem ez annyira nem tetszik. :( velem van a baj? Valami laza kajára vágynék, de helyette nehéz ételeket készít.

Azt mondják elégedetlen vagyok, közben csak egészségesen szeretnék étkezni!

Tudna valaki segíteni, hogyan vezessem ôket egy egészségesebb életmód felé? Olyan nehéz, mert ôk tartanak el és én "csak egy gyerek vagyok."

Bocsi, ha kicsit kuszán fogalmaztam de telefonról nem olyan egyszerû írni.



2014. febr. 26. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehogy
2014. febr. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Alapveően nem a kajákkal van a gond, régen sokkal többet ettek ilyesmit, mégse volt gond az emberek súlyval mert lemozogták, ez inkább a 21. század problémája...
2014. febr. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Apanak osszeallitottam egy nehany napos etrendet utmutataskent. Kiszamoltam a kaloriakat, es irtam egy listat mit kellene tennie, hogy leadjon nehany kilot. Ugy tunik, hogy orult az otletemnek. Remelem hallgat ram. :) van remeny! Az o egeszsege aggaszt leginkabb. 125 kg nagyon sok. Megterheli a gerincet is, biztos vagyok benne. Biztos jobb lenne par kiloval konnyebben neki. Kevesebb cigi stb. Nagyon szeretnek segiteni neki, mert tudom, hogy tamogatas nelkul, egyedul sose allna neki dietazni.
2014. febr. 27. 13:18
 4/7 anonim ***** válasza:

1. nem tudsz változtatni a szüleiden, de pl. édesanyáddal beszélhetsz a te táplálkozásodról.. az egészségedre való tekintettel.


2. ami jó:

- húsok (SERTÉS, szalonna, kolbász mind hús, de persze nem az adalékanyagokkal telerakott kamu termékek. Halak, szárnyasok, tojás)

- zöldségek (nem kell magyarázni. Lényeg hogy az ember hús és zöldségevő, a zsír pont annyira kell és jó mint a zöldségek. Ergó szalonna: retro korszakát éli)


- gyümölcsök (mértékkel, de nem kell félni tőlük, senki sem hízik el egy kis gyümölcstől)


- olajos magvak

- gombák

- tengeri bigyók, állatok és algák



Amik idővel mindig betegségeket okoznak:

- a sok szénhidrát (búza, rozs, kukorica, rizs..) illetve eleve a cukor.

- gabonákban a lektinek, glutén (ezek védekező anyagok, pont nem arra lett kitalálva az emésztőrendszerünk hogy ezekkel elbánjon, elvégre a húsban és a zöldségekben nincsenek ilyenek)

- szója termékek, adalékanyagok (ezek is újszerű étrendi elemek, nem arról szólnak hogy jók legyenek nekünk)

2014. febr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
- illetve a tejtermékek még, amiket nagyon nyomatnak a médiában, de gyulladásokat fokoznak illetve.. mire is való a tej? Hogy a kisbociból szép NAGY állat hízzon. Nekünk nem kell híznunk.
2014. febr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem erdekli oket, hogy en mit szeretnek enni. Ami van azt kell.

Mindegy. Remelem hamarosan elkoltozok, akkor majd azt eszek amit a penztarcam enged es en kitalalok.

2014. márc. 1. 07:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen.. ez gyakori jelenség.


Arra figyelj, hogy amikor a saját életedet elkezded, akkor ne sallang étkezési trendeknek dőlj be (zsírszegény táplálkozás, egészséges teljes kiőrlésű gabonák, élőflórás joghurtkák) hanem tényleg egyél jobban, hogy egészséges és erős légy!

2014. márc. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!