Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A születést követően intenzívr...

A születést követően intenzívre került csecsemő később az osztályon fertőzéseket kap, a fertőzések kezelése (pl. gentamicin) miatt súlyos idegi halláskárosodást szenved el, az orvosi műhiba? Érdemes perelni a kórházat?

Figyelt kérdés

2018. márc. 22. 15:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Laikusként egyértelműen azt mondanám, hogy a kórház hibázott.

De inkább kérdezz szakembert. Az ügyvédek elég horror áron adnak tanácsot, ezért inkább próbáld meg a D.A.S.-t megkeresni, úgy hallottam, hogy néha akkor is vállalnak jogi segítségnyújtást, ha csak "utólag" köt valaki biztosítást náluk.

2018. márc. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

sajnos egy legyengült szervezet a kórházban könnyen össze tud szedni bármit.Nem kell hozzá az,hogy a higénés szabályokat megszegjék.Az,hogy a gyógyszernek mellékhatása lépett fel,sajnálatos dolog,de ezt előre tudni nem lehet.Mielőtt bármilyen kezelést kapna az újszülött,a szülőknek bele kell egyezni.Ha ezt megtették,azzal azt is elfogadták,hogy a gyógyszernek lehet mellékhatása.

Szóval nem igazán látok rá esélyt.

2018. márc. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Intenzív osztályon?
2018. márc. 23. 10:47
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Gyermek intenzívről nincs tapasztalatom,mert én felnőttekkel dolgozom,de a felnőtt intezív részlegről a betegek több mint a fele valamilyen multireszisztens kórokozóval a szervezetében kerül ki.
2018. márc. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Vérmérgezést / sepsis-t is kapott a vírus és baktérium mellé. Ez is teljesen "normális" és nem perelhető?
2018. márc. 28. 08:51
 6/20 anonim ***** válasza:
Ez le van valahol dokumentálva?Mi van a zárójelentésben?
2018. márc. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Zárójelbe tették, hogy az is volt - de szerepel a záróban a "(sepsis)". És az, hogy "állapota alig volt tartható" - ekkor kellett kivárni, mert vírus és baktérium is megtámadta. - Amikor a zárót megkaptuk, akkor szóltak, hogy véletlenül az egészet kinyomtatták - 5 hónap minden vizsgálata benne van pár sorban - , de szóltam, hogy nekem az megfelel. A HCRP-je 350 fölé szaladt.
2018. márc. 28. 15:39
 8/20 A kérdező kommentje:
Azt mondod, hogy a gyógyszer mellékhatása nem, de egy szerzett vérmérgezés már perelhető?
2018. márc. 28. 15:42
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha van rá bizonyíték,akkor lehetséges.Amúgy mikor történt az eset?
2018. márc. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
14%

Csodálkoznék, ha le lenne dokumentálva...

Az eü. intézményekben nem szokás olyasmit leírni, ami rájuk nézve hátrányos lehet egy esetleges perben.

Ha meg mégis leírnak valamit, akkor úgy írják, hogy ki lehessen magyarázni.

Jelen esetben már ott kezdődik a probléma, hogy kérdés, miért került az intenzívre a csecsemő, mennyire volt legyengülve, megkapták-e a szülők a részletes és teljes felvilágosítást a kezelésekről stb. Ha a kórház mindent úgy papírozott le, hogy ne legyen támadható (pl. aláíratták a szülőkkel a nyilatkozatot, hogy minden szükséges tájékoztatást megkaptak), akkor szinte képtelenség bebizonyítani, hogy nem is úgy történt.


Lehet lenullázni megint nyugodtan, de saját tapasztalatból írok: nem egyszer fordult már elő, hogy egy-egy orvosból szakrendelésen harapófogóval kellett kihúzni a válaszokat a kérdéseimre, mert maguktól kb. semmit nem mondtak; meg érdekes módon a papírokon nem egyszer olyan beavatkozás is szerepelt, amit el se végeztek (régebben volt egy időszak, amikor felsorolták). Vagy pl. a gyerekem egyetlen egyszer volt kórházban két napig, a zárójelentésén meg több nap szerepel...

És végül, egy ismerősömnek többszörösen és súlyosan megsértették a jogait egy kb. egy hetes benttartózkodása alatt; de persze ezt csak úgy tudtuk meg, hogy miután elmondta, hogy mi hogyan történt, megnéztem a vonatkozó jogszabályok előírásait. Nem vitte perre a dolgot, mert az egyik oldalon ő állt volna egyedül, bármiféle "dokumentáció" nélkül, pusztán szóbeli állításokkal; a másik oldalon meg összezártak volna az adott osztály érintett dolgozói (orvosok és ápolók), és a jegyzőkönyv is tutira úgy lett volna kitöltve (= meghamisítva) utólag, hogy az alapján úgy látszódjon, hogy minden szabályosan történt. Holott biztosan nem, mert amikor bent voltam a betegjogi képviselőnél, neki már tudnia kellett volna az ügyről a törvényi előírás szerint (az osztálynak 24 órán belüli jelzési kötelezettsége van), de nem tudott... Plusz alapdolgokban is törvényellenes állapotok voltak, szóval ezek után joggal feltételezhető, hogy másban is szabálytalankodnak.

Persze ez csak egy intézmény, de más kórházakról is olvastam már cudar dolgokat.

2018. márc. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!