Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nincs TB-m attól még...

Ha nincs TB-m attól még vehetek gyógyszert? Nem TB támogatott.

Figyelt kérdés
Februárban szűnt meg a munkaviszonyom, azóta még nem találtam másikat, gyanítom TB-m sincs. Hogy tudom befizetni magamnak?

2018. márc. 30. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem még van TB-d, van egy kis türelmi idő a munkaviszony megszűnése után. Ez egy magát 2018-asnak mondó, de amúgy 2017-es cikk, azért a lényeg le van írva: [link]


Kb. 7000 Ft havonta, az adóhatóságnál egy formanyomtatványon kell jelezni, hogy fizetnéd.

2018. márc. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vehetsz gyógyszert. A TB-t a NAV- nál lehet befizetni, lehetőleg minél hamarabb, nehogy küldjék a csekket.
2018. márc. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és amúgy vény nélküli gyógyszert simán vehetsz, akkor nem is kérnek taj-számot, arra nincs is támogatás.
2018. márc. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De rajt van a recepten a TAJ számom. Nem fognak belekötni a patikában? Maszek dokihoz járok amúgy.
2018. márc. 30. 08:38
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Vehetsz gyógyszert, tbs orvoshoz is mehetsz, semmi hátrány nem ér az egészségügyben, ha nincs befizetve a tbd. Ha nem fizeted, akkor adótartozásként behajtják, de az ellátás jár
2018. márc. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is ettől féltem. Januárban végeztem az egyetemen, az új munkahelyemre meg jövő héten fognak bejelenteni. Azt hittem már nincs TB-m. Magánorvoshoz járok nőgyógyászhoz, ott nem is kérik a a taj kártyám, viszont ha receptet váltok ki,akkor beírják a taj számot a gyógyszertárban és szerintem ott látják hogy mi a helyzet...

De nézz utána mert lehet hogy van TB-d ha februárban szűnt meg a munkaviszonyod. Van egy türelmi idő. Addig biztosan válthatsz ki gyógyszert.

2018. márc. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek.
2018. márc. 30. 08:58
 8/10 anonim ***** válasza:
És nem kapsz semmilyen pénzt? Munkanélküli vagy mi 3 hónapig adják munka után. Feltéve ha nem 2-3 hónapot dolgoztál. Amúgy meg bemész a munkaügyibe beregisztrálsz álláskeresőként aztán mész a kormányablakba megigényeled a tb-t amit az állam fizet neked 1 évig. Ha munkát találsz közbe nyílván az fogja tovább fizetni ennyi.
2018. márc. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Nyugodtan.
2018. márc. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Munkaviszony megszűnése után még 45 napig biztosított vagy.
2018. márc. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!