Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez a vérnyomás magasnak...

Ez a vérnyomás magasnak számit? 137/97? Amugy tegnap 160/110 volt.18/L

Figyelt kérdés
2010. jún. 11. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:

A tegnapid magas.A perértékek is kissé magasak.A normális 120/80 lenne nálad.Érdemes néha megméretned, mert bár akármitől kiugorhat ideig óráig, ha tartósan a normális felett van, akkor annak oka van,kezeltetni kell.

A meleg, a stressz is okozhat ideiglenesen magas vérnyomást,nekem menzi előtt is magasabb.Egyszóvalj figyelj oda magadra!:)

2010. jún. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
+-20 eltérés lehet a 120/80 hoz képest a systolés és a diastolés adatnál is . Tehát a mai még nromálisnak mondható,a tegnapi viszont már magas!
2010. jún. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A helyzet az hogy teganp ittam kávét ma pedig nem mert azt mondta a suliban az aszisztensnö. Amugy nem fekete kévlt iszom, honem nescafe 3in1, abbol is a gyengébbiket.
2010. jún. 11. 12:46
 4/8 anonim ***** válasza:
magas, még felnőtteknél is, nemhogy egy fiatal lánynál. életmódváltásra lenne szükséged, plusz konzultációra egy dokival.
2010. jún. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyen vérnyomással sajnos el kell felejtened a kávét, akármilyen gyenge, igyál helyette teát, azt is mértékkel.

A 160 rengeteg. A 140 is magas.


Nem vagy rosszul? Mikor nekem felment valami vírus miatt, és 140 valamennyi volt, úgy mentem el a dokihoz, hogy még sose volt gond a vérnyomásommal, de szerintem most magas. Nagyon szarul voltam.

2010. jún. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Hát a stressz és az időjárás is tényleg nagy szerepet játszat. De az elhízás is, ugyanis ha túlsúlyos vagy, nagyban hozzájárulhat az is. Nem meséltél a vérnyomásmérés körülményeiről. Otthon mérted te magad, vagy orvosnál ? Mert létezik egy fogalom amit úgy hívnak fehérköpeny. Ez azt jelenti hogy az ember mindig idegesebb az orvosnál ezért magasabbak a vérnyomás értékei.
2010. jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A 160/110 -et aszisztens mérte, a 137/97 pedig itthon.

Amugy nem vagyok tul kövér, 59kg vagyok.

2010. jún. 12. 10:27
 8/8 anonim válasza:
Mindenesetre menj el a háziorovosodhoz és kérd meg , hogy tegyen fel egy 24órás vérnyomásmérőt. Azzal könnyen kideríthető hogy valóban magasvérnyomásod van e. A magas értékek lehettek , a nem megefelelő vérnyomásméréstől is. Mielőtt megméred, maradj nyugodtan 5 percig, miután felhelyezed a mandzsettát, lehetőleg szív magasságban legyen, mérés közben ne beszélj. Ez csak egy pár tipp. De egy napont mindenki kibír a 24 órás vérnyomásmérőn szerintem, ennyi álozatot meg kell hozni, hogy van e valami baj.
2010. jún. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!