Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vér plazma adásról mi a...

Vér plazma adásról mi a véleményetek? Mennyire lehet veszélyes? Gyanús mert ugye fizetnek érte. De ki tudja mit fecskezdeznek vissza a vér átmosása után?

Figyelt kérdés
2018. márc. 30. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ami éppen kéznél van. Vizet a budiból, benzint, húsvétkor valami rossz kölnit. Jesszusom...
2018. márc. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért fizetnek mert kell a vér a kórházakba és nem mindenki akarja, hogy csak úgy ingyen szívják a vérét. Én sajnos nem vagyok megfelelő alany erre. Nyugodtan elmehetsz véradásra nem veszélyes. Ez nemes cselekedet is.
2018. márc. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most miért elképzelhetetlen? Vmiert jó biznisz van benne. Nem véletlenül reklámozzák főleg a fiatal korosztály bukik rá. És még fizetnek is érte csak add! Miért nem véradás mint eddig? Látod, tudod mit kapsz vissza? Pl vmi jó kis rákkeltő cucc? Soha meg nem tudja az ember csak hogy pár év múlva diagnosztizálnak.
2018. márc. 30. 20:04
 4/6 anonim válasza:
100%

A véradás és a plazmaadás nem ugyanaz a dolog. A plazma a véredben lévő anyag ami fontos elemekből áll amik pl. egy immunrendszer nélküli betegnek az ÉLETBENMARADÁSÁHOZ szükséges. Ezért fizetnek érte. Visszafelé a saját, plazmamentes véredet vezetik. Semmi plusz anyaggal. :D

Maga a plazmaadás egy egészséges embernek semmilyen veszéllyel nem jár. Van néhány kikötés, hogy pl. nem ehetsz az adás napján nagyon zsírosat meg nem ihatsz alkoholt előtte xy idővel. Ennyi a károd belőle. Egyébként menj el egy ilyen plazmaadóhelyre és ott részletes orvosi kivizsgáláson fogsz átesni. Ők majd megmondják, hogy te adhatsz-e. A legrosszabb ami eddig történt és hallottam róla, hogy véletlen rosszul szúrta be az érbe a tűt a nővér és pár napig fájt az illetőnek illetve nem tudta befejezni a plazmaadást.

Remélem tudtam segíteni.

2018. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Én voltam egyszer, de amikor kaptam a saját vérem visszafele akkor rosszul lettem, el is ájultam. Utána annyira legyengült az immunrendszerem, hogy egy hónapig mindenféle bajom volt, a világon minden létező betegséget összeszedtem. Persze ez puszta véletlen is lehet, egyáltalán nem biztos, hogy a kettőnek köze van egymáshoz.

Van egy barátnőm aki rendszeresen jár és neki semmi baja, ő rosszul sem lett még soha közben.

Nekem nem volt jó élmény, csak pont volt valami első plazmaadós akció és fizettek érte 10.000 Ft.-ot, ami akkor éppen pont jól jött.

Többször nem mennék, de amúgy egy ingyenes vagy ha úgy vesszük ráadásul egy fizetett eü szűrésre sem utolsó a dolog. Csak bírd, hogy egész nap tele a hólyagod :) Követelmény előtte meginni minimum 3-4 liter folyadékot. Úgy, hogy édességet meg fűszereset nem is igen ehetsz amire megszomjaznál. Így ha pl dél, egy óra körül megy az ember na addig elég necces legurítani annyi folyadékot, főleg ha nem reggel 4-kor kelsz.

2018. márc. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem a vénám nem alkalmas,de a férjem rendszeresen jár.Azért fizetnek,mert nagyon értékes a plazma.
2018. márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!