Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Terheléses ekg előtt most...

Terheléses ekg előtt most akkor el kell hagyni a béta blokkolót vagy nem?

Figyelt kérdés

Több helyen azt olvastam orvosi oldalakon,hogy felesleges elhagyni és veszélyes.Màsok azt mondjàk 2 nappal előtte ki kell hagyni.Én nem merem kihagyni.Akkor most mi legyen?

Talaltam múltkor olyan oldalt is,ahol leirtàk hogy legújabb kutatàsi eredmények alapjàn a bétablokkoló nem okoz több hamis eredményt mint egyébként lenne.

Szívultrahang semmi eltérést nem mutatott ki.Ez mennyire biztató?


2018. ápr. 3. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Hívd fel a rendelőt, ahova mész majd, és kérdezd meg.

Egyébként miért írtak fel neked bétablokkolót, ha a szívuh és a normál ekg is rendben volt? :O

2018. ápr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mert gyakran volt pànikszerű rohamom szapora szívveréssel és időnként nagyon felugrik a vérnyomàsom(idővel megfigyeltem hogy mindez menzeszkor jön inkàbb csak elő).

Régebbi orvosom alapból magasabbnak talàlta a pulzusom.De szervi bajt sosem talàltak.Vérvétel is mindig rendben volt.Nőgyógy.hormon vérvétel szinén rendben.

2018. ápr. 4. 06:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Értem.

És most a bétablokkoló miatt nem lett túl alacsony a pulzusod normál állapotban?

Csak azért kérdezem, mert amikor én elkezdtem szedni, pár nap után egyik este valahogy furán éreztem magam, megmértem a pulzusomat, 62 volt. Azelőtt már kora reggel is 80 körül vagy inkább felette volt, szóval ettől rendesen megijedtem, le is álltam a gyógyszerrel egy időre. :D

2018. ápr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!