Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szorongással, betegsegfobiaval...

Szorongással, betegsegfobiaval küzdök lassan 1 éve. Testi tüneteimet hogyan csökkenthetném? Kérlek szépen írjon aki tud hasznos tanáccsal ellátni.

Figyelt kérdés

Elég nehéz éveken vagyok túl de akkor nem tapasztaltam, hogy legyűrt volna de egyszercsak lassan 1 éve kitört belőlem a fegyülemlett stressz. Eleinte fájdalmaim voltak, végtelen sok vizsgálaton vettem részt (vérvételek, agykoponya, nyaki gerinc, lumbalis MR, mellkas rtg, latott neurologus, reumatologus, ful orr gegesz)

Negativnak iteltek minden leletet a stresszt nevezték meg, mire ráébredtem, hogy komolyan szorongok már nagyon elfajultak a tüneteim :( Volt sok fejfajas, diffuz testi fajdalmak, sok sok siras, zsibbadasok, most ami nagyon aggaszt, hogy folyton bizsereg a bal labam, ejszaka is erzem, hogy keptelen vagyok ellazulni elzsibbad alvas kozben vallam terdem mikor mi, gondolom a merev testtartas miatt. Pszichiaterhez fordultam de nem birtam elviselni a gyogyszert(sertralin) jelnleg néha beveszek egy fel frontint. Nagyon szeretnék a betegsegfobiamtol megszabadulni, szorongok allandoan, hogy komply beteg vagyok/leszek. Tanacsokat varok! 23/L



2018. ápr. 3. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Szedd a következőket:

B-vitamin komplex - az ajánlott napi adag kétszeresét-háromszorosát is lehet egy-két hónapig, csak ne egyszerre vedd be, hanem a nap folyamán egyenletesen elosztva. Aztán már visszaállhatsz a rendes adagra.

Omega3 kapszula - szintén eleinte dupla adagban.

Opcionálisan D-vitamin is szóba jöhet, mert annak van gyulladásgátló és immunerősítő hatása is.

Ezek mellett szedhetsz gyógynövényes nyugtatókat is, pl. Sedacur, Valeriana, Nervenpflege.

A szobádban párologtass nyugtató hatású gyógynövény-illóolajat, pl. levendulát.

Igyál sok citromfűteát.

Kezdj el sportolni valamit, legalább heti háromszor; és/vagy sétálj naponta fél órát.

Relaxálj, akár zenével is, vagy jógázz.

Ha ezeket mind megcsinálod, pár hét múlva már biztosan jobban fogod érezni magad. :)

2018. ápr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a bőséges tippeket. B vitamin komplexet illetve magneziumot ma el is kezdem. Mennyi idő után várható vajon javulás? Ami természetesen tudom nagyban rajtam múlik csak.. :)
2018. ápr. 4. 06:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam: ha ezeket mind megcsinálod, akkor pár hét múlva már biztosan jobban fogod érezni magad. Persze közel sem biztos, hogy tökéletesen, de sokkal-sokkal jobban.

Lehet, hogy már egy-két hét múlva is érezhetően jobb lesz, ez sok mindentől függ. Pl. hogy mennyire ürültek ki a vitaminraktáraid, vagy hogy sikerül-e elsőre olyan gyógynövényes cuccot választanod, amelyikre nagyon jól reagál a szervezeted. A sport/mozgás pedig eleinte biztosan megterhelő lesz, de ha eljutsz odáig, hogy a szervezeted elkezd boldogsághormonokat termelni a mozgás hatására, akkor tudni fogod, hogy megéri. :) - Zárójelben jegyzem meg, hogy nagyon sokan azért nem szeretnek mozogni, már tinikorban sem, mert nem érik el ezt a szintet, mivel kezdésnek nagyon fárasztó fél-háromnegyed órát aktívan mozogni, meg izomlázzal is jár stb. De ha már megvan a megfelelő állóképesség, akkor nem annyira megterhelő, és egy idő után beindul a hormontermelés. :)

Ami pedig rajtad múlik, az szerintem "csak" annyi, hogy soha ne add fel; és mindig lásd meg az apró változásokat is, amik erőt adhatnak a továbbhaladáshoz.

Sok sikert. :)

2018. ápr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Meglepően korrekt a válaszod. Ezen az oldalon kevés ilyesmit tapasztaltam eddig. De köszönöm a bíztatást! A test nagyon nehezen tud regenerálódni egy huzamosabb, komoly stressz után, hiszen a testi tünetek már a végső vészjelzők arra, hogy ha ez így folytatódik, nagyon nehéz lesz. Remélem sikerül! :)
2018. ápr. 4. 19:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Te pedig meglepően intelligens kérdező vagy. :)

Úgy értem, hogy sokan csak kérdeznek, aztán meg nyavalyognak a válaszokra, hogy mit miért nem lehet megcsinálni... :(

Vagy nincs visszajelzés, pedig komoly dologról van szó.

Én csak pár hónapja irkálok ebben a kategóriában, mert lett egy elég komoly betegségem, amivel kapcsolatban először keresgéltem itt, de mivel azóta "kiképeztem magam", próbálok másoknak segíteni, hogy hamarabb kiderüljön náluk, ha hasonló cipőben járnak, ill. hogy ne hagyják annyiban, mert a dokik sajnos elég inkompetensek ezen a területen. Illetve a páromnak meg voltak ilyen depis-szorongós problémái hosszú időn át, és elég keményen; és neki is rendesen testi tünetei voltak sokszor (gyomorfájás, karzsibbadás, kézremegés, hátfájás). Így hát ezeken a területeken is elkezdtem kutakodni netszerte. Mint "átlagos férfit", elég nehezen lehetett rábeszélni néhány "bogyóra" (omega3 és B-vitamin), de segítettek neki, szóval most már nem nyávog miattuk. :D Többre viszont nem hajlandó, hiába tudok még sok mindent, amit lehetne.


Majd ha eszedbe jut pár hét múlva, jelezd, légyszi, hogy hogy alakulsz. :)

2018. ápr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! A b komplex el vigyázz, balesetes vagyok, ezzel tömtek, 20 kg jött fel, tehát hasznos, de nagyon hízlal! Sörélesztőt is tanácsolták a ptikában ill dokim, de az mégjobban hízlal... 41 ffi
2018. júl. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tévedés, maga a B-vitamin nem hizlal. Csak az, ha többet eszik az ember a kelleténél. Ez pedig nagyon valószínű akkor, ha valaki pl. egy baleset következtében nem jár suliba/dolgozni egy ideig, nem tud sportolni, vagy akár csak rendszeresen mozogni. A több szabadidő sajnos sokszor több unalommal jár, akkor pedig hajlamos az ember többet enni, nasizni.


Kérdező, mi újság veled? :)

2018. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!