Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony vérnyomás miatt van?

Alacsony vérnyomás miatt van?

Figyelt kérdés
Van hogyha sétálok akkor elég gyakran nekimegyek valakinek, nem tudom irányítani magamat, és kicsit szédülök is olyankor. Amúgy szédülős vagyok, ha hirtelen állok fel, akkor sokszor teljesen elsötétül a világ, és nem tudom merre van a felfelé és a lefelé, ilyenkor vagy megkapaszkodom valamiben vagy elvágódok. Ezt mi okozhatja? Esetleg alacsony vérnyomás? Vagy valami más?

2018. ápr. 12. 20:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet alacsony vérnyomás, sőt, valószínű. Orvosnál meg tudod méretni, de nem biztos, hogy mindig alacsony, szóval lehet, hogy a dokinál pont nem lesz az... De vehetsz is egy vérnyomásmérőt, vagy kérhetsz kölcsön, és ha rendszeresen méred, akkor látni fogod, hogy mi a jellemző érték.

Trükkök egyébként:

- soha ne állj fel hirtelen, ülésből sem, fekvésből meg pláne ne;

- ha bármikor bárhol elkezdesz szédülni állva, vagy elkezd elsötétedni a világ, AZONNAL guggolj le, és maradj úgy pár másodpercig - érezni fogod, mikor állhatsz fel;

- ha ülve szédülsz, lehet, hogy elég, ha keresztbe teszed a lábaidat.

2018. ápr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!