Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 8-10 órát alszok,2 csésze...

8-10 órát alszok,2 csésze kávét iszok mégis folyton álmos/fáradt vagyok. Miért? ) :

Figyelt kérdés

Borzasztóan rossz!

Ha 7-8 órát, ha 10+ at alszok nappal ugyanúgy roh@dt fáradtnak érzem magam. Megiszom a kávém és szinte semmi sem változik. Érzem, hogy zsibbadnak le a szememim, mint mikor elalszok, folyton feküdnék és nagy késztetést érzek, hogy aludjak. Energiám alig van, pedig sok tervem lenne de még a biciklit is nehezen veszem elő. Emiatt az agyam is kicsit belassultabb, nem vagyok olyan aktiv pszihés szinten sem.


Fogalmam sincs mi lehet a baj és hova kéne forduljak ilyen esetben! A vérnyomásom alacsony, kissé ferde hátgerincem van, sokszor fáj a nyaki csigolyám.

Egyébként meg fiatal huszonéves vagyok.

Valaki hasonló cipőben? Mit tehetnék? Vizsgaidőszakot valahogy ginco bilobával vészelem át, de nem akarok folyton bogyókat szedni!


2018. ápr. 16. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Én vitaminhiányra tippelnék. Hasonló cipőben járok/jártam, nekem sokat segített, hogy elkezdtem figyelni az étkezésre, és arra, hogy sok vizet igyak, meg egy kicsit mozogjak, jobb lett.
2018. ápr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Lehet,hogy ez az ok, habár szedek multivitamint. Nem viszem túlzásba, de azért minden héten 2-3x veszek be.


Sok helyen olvasom, hogy 'odafigyelni a kajára' de ez mit is jelent pontosan?

Gyorskaját alig ha eszek egy hónapban egyszer, max kétszer. Ezen kivül friss házi tejet szoktam enni kakaóval, vagy müzlivel, esetleg tojásrántottát, bundáskenyeret, sajtot sokat, leveseket délben, húsokat minden második, harmadik nap, sültkrumplit is viszonylag gyakran és sok zöldséget, nélüle nem is tudom megenni a szárazabb ételeket. Csokit azt viszonylag gyakran eszek, ám chipset és társait kevésbé.

Mi az ami helytelen az esetemben?

2018. ápr. 16. 17:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Szakértő nem vagyok, így ezt annyira nem tudom megmondani :D nekem fogyókúra miatt írt dietetikus étrendet, az volt, ami segített egy kicsit a fáradtság leküzdésében. Abban a zöldségfogyasztás minimuma volt 30dkg/nap (+20dkg gyümölcs),mellette minimális zsiradék,cukor, ezért gondolok arra, hogy a vitaminokból feltöltött a szervezetem
2018. ápr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A cukorfogyasztást kellene egy kicsit visszavenni (nem csak a csokiban, hanem sok müzliben is van hozzáadott cukor).

A multivitamin meg nem biztos, hogy elegendő, pl. nincs mindegyikben megfelelő mennyiségű vas. Márpedig a vashiány egyik tünete a fáradékonyság, aluszékonyság. Ha beszedsz egy doboz vastablettát (kb. egy hónap), látni fogod, hogy javult-e az állapotod. Ha igen, akkor jó, esetleg jöhet még egy doboz. Ha nem, akkor csináltatnod kellene egy labort.

Arra figyelj, hogy étkezésektől távol vedd be, különösen a tejesektől. A legjobb éhgyomorra. És C-vitaminnal együtt, mert az segíti a felszívódást.

Ja, az agyműködést pedig kiválóan segíti az Omega3 kapszula is, próbáld ki.

2018. ápr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Túl későn fekszel. Vagy túl korán kelsz.

Többet számít, mint, hogy megvan-e a 7-8-9 óra.

2018. ápr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs véletlen vashiányod? Az is okozhat ilyet. Érdemes lenne vérképet nézetned.
2018. ápr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!