Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ropog a térdem csak...

Miért ropog a térdem csak guggoláskor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A hang kb. olyan, mint amikor recseg egy parketta. :D Mind a két térdem csinálja ezt, de csak akkor, amikor guggolásból felállok. Ha odateszem a kezeimet, akkor érzem is, hogy "mocorog" valami ott a bőr alatt.


Nem jár fájdalommal, de picit zavaró. Kb. fél éve 1 éve van jelen az életemben.


Több fórum, orvos, itt a gyk-n is azt írják többen, hogy amíg nem fáj, addig nincs baj.


Ettől függetlenül érdemes lenne megmutatni egy orvosnak?


31 éves vagyok, férfi, és sajnos 110kg. Nem mozgok semmit, a folyadékbevitelem is hagy kívánnivalót maga után.



2018. máj. 4. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ízületeid között nincs elég "kenőanyag". Hosszútávon porckopást okoz.
2018. máj. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rettenetesen ropog, 14 éves korom óta biztosan, pedig 177 cm és 60 kg voltam, így szerintem ez nem súlyfüggő. Tényleg elég kellemetlen, de ugyanúgy ropog a lábujjam is pl. ha mezítláb sétálok... Belenyugodtam, hogy ropogós vagyok. :D
2018. máj. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#1-es válaszoló, és mi a gyógymód rá? Orvos? Nem baj ha az, csak tudjam, hogy orvoshoz forduljak, vagy elég az életmódomon változtatni.


Bár nyilván az orvos is látni fogja, hogy mi a helyzet. Túlsúly, 0 mozgás, stb.

2018. máj. 4. 15:55
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen készítmények, most fejből mem tudom, talán Béres Porcerő, meg egy csomó más is, guglizz rá. Súlyos esetben folyadékot injekcióznak az ízületek köué, nyilván nálad ez még nem áll fenn. A súlycsökkenés sokat fog segíteni késleltetni a bajt, kisebb lesz a terhelés az ízületeken.
2018. máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Porcvédő és rendszeres mozgás, ami kellene neki. Ami mozog, az a patellád, a térdkalács, ez hajlamos a leginkább gondot okozni, a porckopások legtöbbször itt jelentkeznek. Sajnos, amíg nem fáj, addig is jelzi, hogy baj van és foglalkozni kellene ezzel. Mert most még van esélyed elkerülni a komolyabb tüneteket, vagy legalábbis hosszabban elodázni.

Sajnos, tapasztalatból beszélek, én is úgy gondoltam, amíg csak ropog, de nem fáj, addig nincs gáz. Hát most már fáj is, annak ellenére, hogy porcvédőzöm és edzem, azóta, hogy fájni kezdett, szakember felügyelete alatt. Jobb megelőzni, hidd el.

2018. máj. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A jelen kérdéstől picit elvonatkoztatva: sajnos a 110 kg és 0 mozgás nem jó. Nem csak azért, mert egy ízületnek (persze nem tesz jót, ha valaki túlhasználja, értsd élsport) nem jó, ha nincs használva (ilyenkor kevesebb ízületi folyadék termelődik, mintha mondjuk hetente 3-4szer 30-60 percet mozogna valaki); de a kevés mozgás és túlsúly elég könnyen vezet olyan szív-és érrendszeri betegségekhez, amiket maximum kezelni lehet, és jelentősen megrövidítik az élettartamot.

Nem írok hegyibeszédet, nem a tisztem. Jó esetben egy orvos nem lekezelő módon fogja elintézni egy "fogyjon le!"-vel, hanem valahogyan kifejti, hogy miért érdemes. Én még csak orvostanhallgató vagyok, de röviden: MINDEN téren pozitív változásokat fog tapasztalni, ha lead pár kilót és elkezd valamit mozogni. Testmozgás során nő az agyban olyan hormonok szintézise, amitől az ember boldogabb lesz. Nő az inzulin hatása más hormonok által, így csökken a cukorbetegség kialakulásának esélye. A magas vérnyomást segít rendezni a rendszeres mozgás. Nő a szexuális vágy, libidó.

Használatlan ízületeknek nem jó a guggolás. 1: nem megfelelöen végezve aránytalanul koptatja az ízületeket. 2: ugyanez a túlsúly miatt is bekövetkezhet. És ha egyszer kialakul probléma, mivel fájni fog, még kevesebbet fog az ember mozogni, így egy olyan körbe száll bele, aminek még több betegség, és korábbi halál a vége.

Csak javasolni tudom, hogy egy orvoshoz menj el tanácsot kérni. Addig, amivel esetleg tudok segíteni:

- próbáld meg a napi táplálékot 10-20%kal csökkenteni. Többet semmiképp se, mert nem fog menni hosszú távon, viszont ennyivel megoldható, hogy ne legyél éhes, de közben hasznos legyen a változtatás. Ajánlom az underarmour My Fitness Pal c. appjét

- jó lenne megtalálni a 60% szénhidrát, 25% fehérje, 15% zsír arányt a táplálkozásban

- a kanapéról fel!:) Mindig elindulni nehéz, tudom én is, tapasztaltam. Erősen nem javaslom, hogy futni kezdj, azt csak akkor, ha már sikerült fogynod, mert újra, az ízületeknek nem tesz jót. Ellenben úszás, biciklizés, vagy gyaloglás kiváló. A lényeg, hogy akármelyik is legyen, az legyen intenzív, cardio jellegű, amitől a pulzus emelkedik. A 0 után ne várja senki, hogy elsö nap világot fog megváltani. Ha az első lépcső csak egy kör intenzív séta a parkban, az nagyon jó. Majd később lesz az több is. Mindenféle izomnak meg kell erősödnie ehhez, de ha túl intenzív az eleje, abból csak olyam izomláz lesz, ami miatt hetekre nem kel fel az ember újra, hogy mozogjon.

- ez mellett ajánlott valamilyen egyszerű statikus mozgássor is, ehhez ajánlom a 7M workout c. appot.

- lehet, hogy érdemes egy személyi edzőtől segítséget kérni az elején, aki reális edzéstervet tud összeállítani

- nem kell hetente 3-4nél többször mozogni, elöször a 2 is elég. A 0nál mindem több

- ne legyen egy edzés/séta/akármilyen mozgás 1 óránál hosszabb. Sőt, először legyen csak fél óra. Élvezd, amit csinálsz, és akkor másnap is örömmel fogod csinálni.


Vissza az eredeti kérdéshez: szerintem erre hosszabb távú megoldás van, és ha egyébként az ízületeiddel nincsen gond, akkor ez meg kellene, hogy oldódjon. Ha bármi elkezd fájni, érdemes felkeresni a háziorvost egy ortopédiai beutalóért.

Sok szerencsét mindenhez, nagyon remélem, hogy ma lesz fél órád sétálni egyet valahol:) Saját magadnak teszel jót ezzel, és rosszat azzal, ha nem mozogsz.

20/L

2018. máj. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!