Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánik beteg vagyok és teljesen...

Astoriaheelfiger kérdése:

Pánik beteg vagyok és teljesen tönkre teszi az életem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap a Nyugati pályaudvar nagy MC-Donaldsban ebédeltem. Majd derült égből villámcsapás hirtelen szédülni kezdtem, és eszeveszettül felgyorsult a szívverésem. Közlöm volt már pánik rohamom, de ilyet még soha sem tapasztaltam mint 2 nappal ezelőtt. Az egész gerincemen és tarkómon éreztem az erős zsibbadást ami kísérte a végtagok zsibbadását és izzadását. A gyomrom belseje is zsibbadt ami még soha nem volt. Rettenetesen szédültem, az elájulás szélén voltam. A LEGDURVÁBB AMI MÉG SOHA SEM VOLT VELEM A (KEZEM VAGY IS A TENYEREM ÉS UJJAIM BEGÖRCSÖLTEK ÉS ELKÉPZELHETITEK, HOGY MENNYIRE MEGIJEDTEM ETTŐL A LÁTVÁNYTÓL. KONKRÉTAN NEM BÍRTAM AZ UJJAIMAT ÉS A TENYEREM ELERESZTENI ANNYIRA HÚZTA A GÖRCS) Hála Istennek volt ott egy hölgy akinek szóltam, hogy hívjon oda hozzám egy ottani alkalmazottat aki azonnal kihívta rám a mentőket. A mentőnek könyörögtem, hogy segítsen látta, hogy az ujjaim görcsbe álltak és azt mondta ez ilyenkor normális dolog! Sajnos hiába próbált nyugtatni, nem sikerült, de hogy sikerült volna?, amikor ösztönösen nem tudok rosszullét közben másra koncentrálni! Annyira sírtam, hogy az nememberi AZ EMBEREK CSAK LESTEK ENGEM! Halálfélelem jött rám! sikerült végül a mentőkocsiban 40 perces ülés után kimenni a saját lábamon az étteremből, de az a pár lépés is maga a halál volt! Sajnos soha nem fordultam pszichiáterhez aki segített volna, barátoktól, rokonoktól kapom a rivotrilt 0,5 ből veszek be esténként 2. már ott tartok, hogy nappal is be kell vennem 0,5-,mert máskülönben rosszul vagyok. Soha a családból senki nem volt hajlamos sem elájulásra, sem epilepsziára. Annak idején a sok stressz miatt kapkodtam be a rivotrilokat ma már függővé váltam.


Hozzá kell tennem, hogy tegnap azaz csütörtök hajnalban ittam ezért ösztönösen nem vettem be rivot hajnal 3 knyékén aludtam el ,de reggel már 8 kor fel keltem és rögtön a rivom be is szedtem még is délre rosszul lettem!!


szerintetek, ez pánik betegség, vagy csak a rivotril ELVONÁSI MIATT miatt történt velem ezt hatalmas roham? 3 éve szedem intenzíven. KÉRLEK SEGÍTSETEK, HASZNOS TANÁCSOKKAL ÉS HOZZÁSZÓLÁSOKKAL.


29 éves férfi vagyok. Köszönöm.


2018. máj. 4. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
pszichiáter
2018. máj. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem mindenkeppen fordulj orvoshoz, mert a gyogyszerszedes el fog hatalmasodni rajtad, es onnan nem nagyon van egyedul kiut. alapjaraton nem vagyok gyogyszerellenes, de nem magadnak kell se a fajtat, se a mennyiseget beallitanod, hanem ezt mindig orvosra kell bizni.
2018. máj. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Rivotril-kezelés alatt nem fogyaszthat alkoholt, mert az alkohol epilepsziás görcsöket válthat ki."


[link]

2018. máj. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a tájékoztatót, ez is megfordult a fejembe, hogy ez miatt történhetett.
2018. máj. 4. 21:14
 5/6 anonim ***** válasza:

El foglak keseríteni, de ez brutális gyógyszerfüggőség, és ha nem kezelteted idejében csak egyre rosszabb lesz.

Muszáj orvoshoz menned, mert a végén ott fogsz tartani, hogy egész nap tömöd magadba azt a szart és mégis pánikrohamaid vannak. A pánikroham öngerjesztő dolog. Ha egyszer volt, akkor simán magadra hozhatod a bajt már csak azzal, hogy ennyire félsz tőle, hogy megint lesz. Mert pontosan ettől lesz. Azzal pont nem oldod meg a problémát, ha random nyugtatókat szedsz orvosi ellenőrzés nélkül.

2018. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Emiatt volt.
2018. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!