Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A részletes leírás alapjánsegí...

Újdoság kérdése:

A részletes leírás alapjánsegítsen Valaki megérteni van daganatom, vagy nincs?

Figyelt kérdés
Tüdő hörgőtükrözés, szövettan vétel eredményét megkaptam, ami "csak" gyulladást mutatott. Volt 4 napom aminek örülhettem. Tegnap megkaptam a CT eredményemet. A mellkas CT-t a szövettan vétel után készitették. Derült égből villámcsapás. Valaki érti ezt, egy gyulladást kimutatott szövettan után lehetséges ilyen CT vizsgálati eredmény? Bal tüdő 1/2. segmentumában és a 3. segmentumban 6,5x7,5 cm-s, spiculalt felszinű lágyrészképlet van, mely a hilussal és a fali pleurával összefüggést mutat. A felső lebenyhörő eredése után 2 cm-re jelentős fokban beszűkűlt, egyenetlen conturu. Ettől caudalisan 4,5 cm-s karéjozott felszinű lágyréész terime van. A jobb tüdő 9. és 10. segmentumaiban 8,5x 7 cm-es éles határu lágyrészterime látszik. Plurális folyadék nincs. A mediastinumban paratrachealisa 10 mm-es, a trachea bifurcatio alatt 15 mm-es, a jobb hilusban 14 mm-es , a bal hilusban 25 mm-es nagyságu nyirokcsomó detectalható. A máj hogogén. A bal mellékvese régiójában 5x1,8 cm nagyságu, inhomogén szerkezetű hypodensitas látszik. A jobb mellékvese mindkét szára megvastagodott. Csontdestructio nem mutatható ki. Az aorta falán meszes plaquekok vannak. A szív nem nagyobb. Pericardialis fluidum nem látható. Vélemény: Neoplama pulmonum lob.sup.l.s., Metastasis lgl. mdiastini et hili.l.u., Metastasis pulmonum l.u., Metastasis gland.suprare l.s. Ezek után felteszem a kérdést saját magamnak, hogy ez hogy lehetséges? Egyáltalán még élek? 2012-ben volt egy nyelvgyök daganat mütétem. Azóta tünetmentes vagyok. Márciusban nyaki lágyrész ct mutott ki a tüdőben lágyrészt. utána kezdődtek a tüdőből szövettan és a fenti CT. Ha Valaki ezt nekem megtudná magyarázni, megköszönném. Már két orvos ugymond eltemetett a fenti ct eredményalapján. Megköszönöm a válaszokat.
2018. máj. 6. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha van orvosod mivel voltál több vizsgálaton miért nem tőle kérded? Ha gond van úgyis mondják.
2018. máj. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hörgőtükrözéssel az anatómiai viszonyok miatt azt lehet látni, ami betört a főhörgőbe. Nálad másképp helyezkedik el a terime, összenyomta, beszűkítette a hörgőt, de a hörgőfalat nem törte át, csak - vélhetően a szűkület, ill. az immunrendszer reakciója miatt - egy krónikus gyulladást, limfocitaszaporulatot okozott a környezetében. A mintavétel valószínűleg nem a CT által kimutatott képletből történt.

Nagyon sajnálom.

2018. máj. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen mint írtam már két orvos elmondta és szinte már el is temetett, még a hörgőtükrözéskor, ami április 12-én. Végstádiumban lévő daganatosnak látták az állapotomat.Általános fizikai állapotom nem változott azóta sem. Nem fogyok,nem fulladok,nem dagad a lábam, nem köhögök, nem volt több éve tüdőgyuladásom. Annyit tapasztalaok, hogy fáradékonyabb vagyok, de ezt eddig betudtam annak, hogy már nem vagyok fiatal /72 éves/. Ezért irtam, hogy szeretném ha mint laikusnak Valaki el tudná magyarázni a számomra érthetetlent. Egy daganatos betegnek külső jelei nincsennek? Ez az érthetetlen számomra. Mégegyszer köszönöm
2018. máj. 6. 11:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Remélem vagy még:-o
2022. febr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!