Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vérzik ilyen gyakran az...

Miért vérzik ilyen gyakran az orrom?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok.

Az utóbbi 2 évben néhány hónapra előjön egy olyan szokásom hogy naponta vérzik az orrom. És nem tudtam még rájönni a miértjére. Mindig akkor indul el a vérzés, mikor kifújom az orrom. Emiatt arra gondolhatnék hogy gyenge az ér az orromban és elpattan,ezért vérzik. De mivel az év minden napján gyakran fújom az orromat ezért nem értem hogy akkor miért nem vérzik minden egyes nap? Amikor vérzik akkor egy nap csak egyszer, max kétszer de nem nagyon csak egy kicsit. Már elég rutinosan el tudom állítani, vagy lehet hogy amúgy sem akar nagyon vérezni. Gondoltam arra is hogy talán kimelegszem és akkor még gyakrabban kell használjak zsepit és a meleg miatt vérzik. De volt már hogy télen is gyakran vérzett.

Szóval teljes káosz van most nálam.

Nem tudom hogy összefügghet-e, de herpeszem is gyakran van az esős,hűvös időkben. Ezért vettem lizin c-t amire sokan azt irták hogy náluk évekig nem jött vissza a herpesz. Na nekem miután elfogyott a gyógyszer,utána 2hónapra kijött 2 is. :( és az orrvérzés is jött vele.

14éves koromban vérzett rengeteget az orrom. Akkor annyira, hogy el kellett sütni. Arra nem emlékszem hogy melyik oldalt, de arra igen hogy a mostani vérzés az meg sem közelíti az akkorit. Csak azért bosszantó és frusztráló tud lenni néha.

Mint mindenki, először én is a google-t választottam barátomnak, aki azt mondta hogy az orrvérzés nemigen függ össze betegségekkel...hacsak nincs egyéb tünet stb stb

Valaki van hasonló helyzetben?



2018. máj. 9. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a helyzetben vagyok, csak én 20 éves

Nekem magas vérnyomás miatt van, anyai ágon örököltem

Szedek a vérnyomásra gyógyszert, de az orrvérzés így is gyakori, mindentől függetlenül jelentkezik, ülök az autóban vagy zsákokat emelgetek, teljesen mindegy.

DE remekül ki tudom szedni hideg vízzel a vért a pólóimból!

2018. máj. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem a vérnyomásom rendben van.

Bár nem mérem túl gyakran, de amikir igen akkor normális

2018. máj. 9. 09:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem orrsövény-ferdülés okozta (olyan, amit ránézésre senki sem látott meg).

Több év után nekem is elsütötték. Azóta nincs gondom.

Lehet, hogy nálad valami keringés újraindult ott, csak sokkal gyengébben.

2018. máj. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!