Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rossz tapasztalatok drogokkal?

Rossz tapasztalatok drogokkal?

Figyelt kérdés
Kinek milyen rossz tapasztalatai vannak? Épp azért kérdezem mert meg semmilyen tapasztalatom nincs ilyen téren, ezért kíváncsi vagyok arra hogy mit NEM szabad

2018. máj. 23. 00:11
 1/9 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Nem szabad ráparázni direktben. Legyél kiegyensúlyozott életvitelű. Légy tisztában az egészségi állapotoddal és azzal, hogy mit szedsz be, és ez hogyan hat a testedre. Ne legyenek mentális betegségeid, vagy legalább is tudd kezelni őket. Boldog állapotban nyúlj csak hozzá, lehetőleg ne egyedül. Végezd a természetben másokkal együtt.
2018. máj. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Kerüld őket, mert kiszámíthatatlan a hatásuk. Lehet 99 embernél a legegyszerűbbek se okoznak gondot (pl. fű), te meg majd pont pórul jársz. Ráadásul az összes függőséget okoz van amelyik egy alkalom után is. Sose lehetsz biztos az adott szer tisztaságában, így lehet nem a drogtól, hanem a mellette lévő egyéb vegyi anyagtól bekrepálsz. A saját egészségi és mentális állapotoddal se lehetsz teljesen tisztában, hiszen soes tudhatod, hogy nem épp előhoz valamit a drog belőled vagy épp leáll a szíved. Előtte nyilván nem megy senki teljes kivizsgálásra és pszichiátriára se, hogy tessék megvizsgálni, mert ki akarom próbálni valamelyik drogot!

Saját tapasztalat: tudtom nélkül partidrogot kevertek az italomba. Elfogyasztást követően fél órával hányni kezdtem, majd elvétve emlékszem, hogy hányok, botorkálok, szédülök, hányok, taxiba tuszkolnak, hányok egy fürdőszobában. Majd filmszakadás. Reggel egy pasas lakásának a padlóján ébredtem és a leírtakon kívül akkor és azóta se emlékszem másra. Összesen két pohár alkoholos italt ittam biztos nem az ütött ki.

Barátnőm is kapott ugyanabból az anyagból, ő se tudott róla, de utólag mondta életében nem volt ilyen "részeg", pedig csak egy rumos almát ivott.

Szerencsére a pasast ismertem, nem csinált velem semmit, de egy életre megtanultam egy buliban még a poharamat se szabad őrizetlenül hagyni, nemhogy önként drogokat kipróbálgatni.

2018. máj. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mit akarsz kipróbálni?


[link]


Azon az oldalon mindent megtalálsz.

Adagolás, veszélyesség, függőségi potenciál, receptor-kölcsönhatás, a drogok hatása, molekula szerkezete...

Tapasztalatok is vannak rajta külön drogonként.

2018. máj. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Soha ne vegyél be benzodiazepin típusú nyugtatót (xanax, frontin, rivotril)! Szóltam.
2018. máj. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Egyszer bevettem 2 xanaxot és 1 oxycontint és nagyon szarul voltam, csoda, hogy túléltem :D Feküdtem az ágyban és néztem a plafont, mert annyira szédültem, hogy ha egy kicsit is elmozgattam a fejemet, hánytam. Járni meg alig tudtam, remegtem.
2018. máj. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Őszintén szólva semmit nem szeretnék kipróbálni, csak tisztában akarok lenni a veszélyekkel. A drogokról soha nem kaptunk felvilágosítást se iskolában, sem máshol. Épp ezért elég elveszettnek érzem magam a témában.

2018. máj. 24. 00:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyszer pálinkaztunk haverokkal, húzóra ittam elég sokat, detox lett a vége. Annyira emlékszem, hogy csukott szemmel fetrengtem a hányásban, és azthittem meghalok. Amikor kb. ötödszörre próbáltam a zöldet, akkor téptem be először úgy nagyon durván, megijjedtem, hogy mi van velem, azthittem megőrültem és örökre úgy maradok, de egy jó alvás után már teljesen jól voltam. Az alkoholos esett sokkal durvább volt, irtózatosan fájt a gyomrom, kiszáradtam, ha egyedül vagyok lehet megfulladok. A zöldnél meg csak az "agyamban történtek a dolgok", testileg teljesen rendben voltam.
2018. máj. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Egyszer segg reszegen belefutottunk nehany idegen arcba akik cigipapirt kertek tolunk. Adtunk nekik es tekertek egy cigit amivel meg is konaltak. Azt hittem, hogy fu, de herbal volt. Szo szerint 3 slukkot szivtam bele es rogton elajultam. Utana egyaltalan nem tudtam magamrol, vagy hogy letezem, csak remalmaim voltak es neha egy pillanatra magamhoz tertem mikor pofozgattak.Olyan erzes volt szoszerint, mintha a pokolban lettem volna. Mikor megint tudtam magamrol, akkor meg azt hittem meghalok. Kb masfel ora utan kijott belolem de eveknek tunt. Hanytam is mikozben fetrengtem. Egy haveromnak legalabb jo trippje volt, de o is nagyon kivolt. Azt haluzta, hogy brunyal egy fanal, de nem ment el a fahoz es dzo szerint behugyozott.
2018. jún. 2. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Lehet hogy későn írom a választ, de azért írok 1-2 dologról beszámolót. :D

Jómagam alkalmi fogyasztó vagyok 3 éve (van hogy 2-3 hétvége egymás után, van hogy 3 hónapig semmihez nem nyúlok). Főként fű, bio/herbál, speed, extasy, nyugtató és gombáról tudok írni mert ezeket próbáltam vagy használom.

Amit nem szabad semmiféleképpen az a bio fű és a nyugtató!

Nyugtató

Hatóideje: kb 8 óra körül lehet

Hatása: azt szokták mondani, hogy kb olyan mintha füveznél

Hosszútávú hatás: Szétszedi az ember agyilag. Napok, esetleg 1 hét is kieshet. (nem saját tapasztalat, de nagyon sokat szinte nyugtatóval kelnek fel és fekszenek le és látom hogy mit művel velük)

Tapasztalat: 1x használtam. 1 darab 2 mg-os rivotrilt vettem be és szívtunk rá 3 füves cigit. Az első egy órában csak úgy voltam (teljesen üresnek éreztem magam) aztán a halálomon voltam órákig! Nagyon rossz volt és azóta nem is nyúltam nyugtatóhoz és nem is tervezek!

Biófű

Hatóideje: kb fél-1 óra

Hatása: mindenkinél más (nálam olyan érzés hogy feszíti szét a testem belülről, de mindenhol)

Hosszútávú hatása: Szó szerint zombi lesz tőle az ember. Eltompít agyilag és nem is kell nagyon hosszú távra gondolni, mert elég 1 hét napi szintű használat. Nagyon komoly sóvárgást tud okozni (akár rövid használat után is)

Tapasztalat: Nekem "bios heteim" voltak (legfeljebb 1 hétig használtam, de több ilyen hetem is volt). Nagyon rossz és senkinek se ajánlom. 10 szívásból 8-szor berosszúltam tőle. Teljesen lottó az egész, képes 2-3 slukk is leültetni és ha később megint szív ugyan abból a cigiből 2-3 slukkot szinte 100% hogy más lesz a hatása. Egyszer volt egy halálközeli élményem. Rendesen hallucináltam tőle és hánytam is (a hányás nálam nagyon ritka dolog, főleg drognál).

Hatóideje: Kb 2 óra az intenzív hatása, de utána még akár órákig érezhető hogy nem vagy tiszta

hatása: Nehezen leírható. Ahány féle annyi hatás, van amitől elpunnyad az ember, de van ami jókedvet csinál és vicces szinte minden. Általában ahogy múlik a hatás, úgy fáradt lehet az ember (nagyon jókat lehet aludni utána)

Hosszútávú hatás: A memóriát nagyon roncsolja és feledékeny lesz tőle az ember. Dolgok elhanyagolása is felléphet. Lelki függőséget okozhat.

Tapasztalat: Az elmúlt 3 évemből 2-őt szinte csak ezzel töltöttem. Nekem valahogy soha nem jött be nagyon. Nagyon sokan kapudrogként kezelik, amit régen szinte kiröhögtem de belátom hogy van benne valami mert általában itt kezdődnek el a drogos dolgok (személy szerint én inkább a cigit tartom kapudrognak mert még se függőt, se alkalmi fogyasztót nem láttam aki ne cigizett volna)

Gomba

Hatóideje: kb 6-8 óra

Hatása: világ eltorzulása (pl a 2 lépésre lévő asztalt úgy látod mintha egy másik szobában lenne) és vizuális hallucinációk. Nem annyira vészes, de tudni kell kezelni a hatást és nem megijedni tőle mert akkor nagyon rossz élményben lehet része az embernek.

Hosszútávú hatás: Nem ismerek semmilyen hosszútávú hatást. A használok 1 "trip" után várnak legalább 1 hetet mert rövidtávú tolerancia alakul ki.

Tapasztalat: 1-szer próbáltam. Nagyon jó élmény, csak tudni kell kezelni. Egyedül tilos használni!

Speed

Hatóideje: 4-8 órát szoktak mondani, de én inkább úgy mondanám hogy az anyag elfogyása után még pár óráig hat. 1 "pakk"=1 gramm elég szokott lenni 1 napra.

Hatása: Jókedv, az egész test bizsereg és feloldja a gátlásokat. Nagyon jól lehet ismerkedni és beszélgetni akár vad idegen emberekkel a hatás alatt. Megemeli a testhőt, tehát fontos a folyadék bevitel az izzadás miatt. Éberséget okoz és nem érez az ember fáradtságot (Azért muszáj néha kisebb pihenőket tartani, még akkor is ha lehetetlennek tűnik hogy megállj 1 perce is. Attól hogy még nem éreződik a fáradtság a tested kimerül és komoly gondok is lehetnek belőle) valamint elnyomja az éhséget. Amíg tart addig nem éhes az ember és szinte lehetetlen enni közben (én ezt ivós joghurttal szoktam megoldani).

Hosszútávú hatás: Mély depresszió a szer nélkül és kedvtelenség. Nagyon komoly lelki függőséget alakít ki. Úgy kell elképzelni mint egy kölcsönt. A jövődből veszi kölcsön a boldogságot és halmozza a jelenben és amikor lejössz róla akkor meg leírhatatlanul rossz kedved van. Kivonja a kalciumot a szervezetből ,tehát nagyon káros a fogakra, csontokra, ízületekre.

Extasy

Hatóideje: kb 6 óra

Hatása: maga a mennyország és pokol egyben, az a 6 óra amíg tart egy olyan érzés amiért ölni lehetne, de amikor lejön róla az ember az maga a pokol (2-3 nap). Leírhatatlan eufória önti át az embert és a zene a világ egyik legjobb dolga. Külső testi jelei vannak a hatás alatt például állkapocs rángás, fogcsikorgatás és óriási pupillák. Ugyan úgy mint a speednél ez is társas drog tehát egyedül nagyon nem ajánlott használni mert "bekattan" az ember (a speednél elfelejtettem írni hogy egyedül nem ajánlott és inkább már ide írtam). A testhőt ez is megemeli, de ez sokkal jobban (akár 40 fokos láz is felléphet, de ettől nem igazán kell aggódni ha odafigyel az ember). Nagyon fontos a folyadékbevitel, ami óránként fél liter folyadékot tesz ki (azért túlzásba se vigyük az ivást!)!!! A másik nagyon fontos dolog még hogy legalább egy doboz cigivel készüljön az ember mert az a világ másik legjobb dolga, viszont érdemes odafigyelni hogy ne vigyük túlzásba mert annak hányás lesz a vége. Lehet érezni amikor már hányingere van az embernek a cigitől (és ennek ellenére is kívánod nagyon) de megoldható úgy hogy pár slukkot szívsz és kioltod.

Hosszútávú hatás: Lelkileg tönkreteszi az embert és nagyon erős lelki függőséget alakít ki nagyon rövid idő alatt. Az ördögi kör ott kezdődik hogy elmúlik a hatás és annyira rosszul van az ember hogy bevesz még egyet és így tovább (nagyon egyszerű gödörbe esni vele, de ha képes vagy kibírni azt az 1-2 napot akkor semmi gond nincsen). Testileg is tönkre tud tenni, főleg a gyomrodat, szóval ajánlott enni mielőtt beveszi az ember.

Tapasztalat: Ahogy írtam mennyország és pokol. Sajnos gödörbe estem egyszer vele és nagyon pokoli hetem volt utána. 4-5 napig szétcseszte a vérnyomásom és enni is alig voltam képes mert egész émelyegtem. Utána teljesen minden a régi volt. Személy szerint a kedvencem, csak nagyon vigyázni kell vele. +Jó tanács: Az egyik barátom mondta hogy mindegy milyen tablettát veszek, azt felezzem el. Ezt ajánlani tudom mindenkinek aki ki akarja próbálni, mert sose lehet tudni kinek milyen a hatás!

Így utólag leírom mielőtt valaki utolsó drogosnak nevezne engem, hogy teljesen normális hétköznapi ember vagyok. Nem ebből áll az életem és nem is vagyok függő sem. Személy szerint a drogokat se ajánlom senkinek és ha vissza mehetnék az időben még a cigire se szoknék rá.

Aki viszont ki akarja próbálni bármelyik drogot, csak annyit tudok mondani hogy nagyon figyeljen a mértékre és inkább valami jó ismerőstől/baráttól vásároljon ilyen dolgokat! Még úgy se biztonságosak, de azért még mindig megbízhatóbb mint valami utcai jöttmenttől. És inkább kevesebb jó minőségű (már ha nevezhető bármelyik drog jónak egyáltalán...) mint sok ismeretlen olcsó!

2018. jún. 26. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!