Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történik, ha megütöm a...

Mi történik, ha megütöm a lábcsonkom? Azon kívül, hogy pokolian tud fájni, okozhat-e valami tartós, hosszú távú sérülést?

Figyelt kérdés
Másfél éve vesztettem el az egyik lábam. Már akkor mondták, próbáljak vigyázni a csonkra, ne üssem meg, védjem a hidegtől. Most már egyre biztosabban mozgok, és van hogy beütöm valahova. Néha csak odakoccan, be már estem rá. Egyébként rosszindulatú daganat miatt amputáltak.

#mankó #amputáció #műláb #csonk #lábcsonk #csonkharisnya
2018. máj. 28. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy maradandó következménye lehet az ütésnek. Minden érzékeny, amihez egyszer már hozzá nyúltak, vágtak. Nekem a hasi műtétjeim helye is néha érzékeny, pedig már sok éve volt. Apám az ujját vesztette el sok sok éve, de neki is évekig érzékeny volt a csonk, ha megütötte.
2018. máj. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Begyulladhat, eltörhet, körülötte lágyrészmeszesedés alakulhat ki. Ergo kell rá vigyázni, eléggé érzékeny az ilyen dolgokra.
2018. máj. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Próbálok vigyázni, persze, mert azért fáj.

De előfordul. A hideg is árthat vagy az csak kellemetlen?

2018. máj. 28. 14:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Hideg nem tudom árt-e neki, ezt meg kell kérdezni az orvostól.
2018. máj. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A hideg szűkíti az ereket és úgy nem jut oda megfelelő mennyiségű vér, az pedig kell egy megbolygatott szövetnek. Jobb ha vigyázol rá, nehogy baj legyen.
2018. máj. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondták, próbáljam védeni, de persze 15 év alatt sokszor megütöttem. És igen, nagyon tud fájni.

A hideg ellen futónadrágot vehetsz fel, ez nyáron is kényelmes, nem csak a hideg ellen, hanem rövidnadrág alá, hogy ne látszon ki a csonk:

[link]

Ha meg télen, igazán hideg van, nadrág alá egy vastag harisnyanadrág javasolt:

[link]

2018. jún. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Télen vettem harisnyanadrágot a farmer alá. Nem tudom, milyen fajta, nővérem adta, de kényelmes volt. Megnézem amit küldtél, köszi.
2018. júl. 12. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!