Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A világlegjobb szívsebész,...

A világlegjobb szívsebész, agysebész stb. orvosa eltud úgy végezni egy gyökérkezelést mint egy full átlagos kegyelemkettessel átengedett fogorvos?

Figyelt kérdés

2018. jún. 1. 10:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A kérdést sem értem. A világ legjobb orvosa bármit el tud végezni. Viszont egy kegyelemkettessel átengedett orvos is, csak lehet nem lesz jó.
2018. jún. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Más szakterület, tehát nem.
2018. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2018. jún. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De az általános orvostudományi karon is tanultam a fogakról elég részletesen és a tömés nem egy bonyolult dolog.
2018. jún. 1. 10:43
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
Simán, és még jobban. Katonáknak megtanítják az alap fogászati kezeléseket az elsősegélyen belül, és ők még messze vannak a szívsebészettől. Egy agyműtét kicsit komplikáltabb, mint egy gyökértömés, így meg sem kottyanna egy professzornak. Fordítva már nem menne a dolog. Futottak még kategóriájú fogorvos, belgyógyász hozzá se tudna szagolni a sebészethez.
2018. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, te saját magadra céloztál, mikor a világ legjobb szívsebészét, agysebészét mondtad? :DDDDDDDDDDDDDDD
2018. jún. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Hadd tegyem rögtön hozzá, szerintem te akkor jártál orvosi egyetemre, amikor én: soha. Mert akkor valószínűleg tudnád, hogy nincs olyan szak, hogy agysebész. Ezt csak laikusok szokták emlegetni. Aki az agyat operálja, az az idegsebész.
2018. jún. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Hahaaa ott a pont utolsò :D De tènyleg, te magadra cèloztàl? Te vagy a vilàg legjobb AGY!!sebèsze? :D
2018. jún. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy tud. Egy fogorvosi és orvosi szak két külön dolog. Orvosként végeztem, de életemben nem láttam még gyökérkezelést, halvány lila fogalmam nincs róla, hogyan csinálják. Neki sem tudnék kezdeni. Fogászatot amúgy fél évig tanultunk, és nem volt gyakorlat, csak előadás.

És a világ legjobb szívsebésze sem tudna megcsinálni egy gyökérkezelést, mivel fogalma sincs róla, hogyan kell.

2018. jún. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy "mezei" ETK-n végeztem mint védőnő, de ekkora bromságot kitalálni sem tudnék, ugyanis - veled ellentétben - nem vakarni jártam az órákra, hanem TANULNI, és TUDOM, hogy

- "agysebész" NEM létezik

- egy fog felépítése, ideghálózata 100% különbözik a szívétől, pl., már alapból a műszerek teljesen mások, amivel hozzá kell kezdeni egy műtéthez


Szóval te úgy jártál orvosira, mint én - sehogy :D

2018. jún. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!