Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki találta ki azt az ordas...

Ki találta ki azt az ordas nagy kamut, hogy 11-15 óráig káros a napozás?

Figyelt kérdés

A napozás összeadódik. Időképen le van írva a leégési idő. Mi a különbség, ha én 15 percet napozok délben, vagy 2 órát késő délután? A mennyiség számít, nem pedig a sugárzás erőssége.

Azt is nagyon bírom, amikor ezek az okosok papolnak a napozás veszélyeiről, aztán nyár közepén fehéren kimennek a strandra, és természetesen rákvörösre égnek. Én már tavasz eleje óta napozok, szépen fokozatosan. 2x15 perccel kezdtem, most tartok 2x25 percnél. Egyébként egyszer sem égtem le, de még kicsit vörös se lettem.

Szóval én ezzel ártok magamnak? És a munkások, akik dolgoznak? Pl.: útépítők, kőművesek, stb., velük mi a helyzet? 11-től 15 óráig behúzódnak az árnyékba, és azután is 50-es faktorú naptejet kennek magukra?


2018. jún. 1. 17:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem hülyeség. Ugyanis ebben az időszakban a legerősebb a napsugárzás, ekkor ér a legtöbb káros hatása a napnak. Míg reggeli vagy késő délutáni, esti órákban hiába süt a nap, már nem olyan erősek a sugarai, tehát jóval kisebb sugárzás éri a bőrfelszínt, mint ebben az időszakban.

És igen, sajnos vannak olyan munkák, amiket a szabadban kell végezni. De nyugodj meg, az én férjem is ilyen munkát végez, pont ezért nem reggel 8-kor kezd dolgozni, hanem hajnali fél 5 - 5-kor, hogy a legnagyobb melegben végezzenek aznapra. Vagy elosztják a beosztást és délelőtt dolgoznak x óráig, késő délután pedig mennek vissza és kora estig dolgoznak.

Viszont akinek nem ilyen a beosztása, hát számukra sajnos elég szomorú az élet. De nyilván nem azt hallani, hogy senki ne menjen ebben az időszakban a napra, hanem aki teheti, az ne menjen. Nyilván, aki ott végzi a munkáját, az kénytelen.

2018. jún. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az uv-c sugárzás tényleg káros, ami az ózonréteg vastagságától függően juthat át, de szerintem az sokkal károsabb, ha nincs rendes védelmünk, azaz barnaságunk.
2018. jún. 1. 18:01
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

A barnaság NEM véd az uv sugaraktól - afrikai barnaságot

(akiket véd) pedig itt nem fogsz összeszedni...

2018. jún. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

1.: Na ne mondd, hogy este és reggel gyengébb a Nap fénye, hűűűűűha. Azt tudtad egyébként, hogy a Nap egy csillag? Igen, komolyan ;)


Ha valaki betartja az időkép ajánlását, akkor mégis mit számít, hogy délben barnultam egy árnyalatnyit 15 perc alatt, vagy ugyanezt megcsináltam délután 1 óra alatt?

2018. jún. 1. 18:10
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
Félelmetes, hogy mennyire hülye vagy.
2018. jún. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Látom kezd megjönni a színvonal... (5.)
2018. jún. 1. 18:34
 7/21 A kérdező kommentje:
Ha valaki képes tudományosan megmagyarázni nekem, akkor esküszöm soha többé nem fekszek ki délben. De ilyen tök magyarázatok, hogy délután kevésbé süt a nap... Igaz, de sokkal többet is lennék kint délután, szóval ugyanott vagyok. Ne csak a médiából hallottakat fújjátok, azokat elolvastam én is, és halálra idegesített, hogy sehol sem képesek tisztességesen elmagyarázni. Úgy látszik 80-90-es iq-hoz tervezik a cikkeket.
2018. jún. 1. 18:40
 8/21 anonim ***** válasza:
49%
Figyelj, a napsugárzás megnöveli a bőrrák kialakulásának kockázatát. Pont, ezen nincs mit ragozni. DE a nap sugarainak hatására tud a bőrünkben lévő D-vitamin prekurzor aktív D3-vitaminná alakulni, ami egy igen fontos vitamin (csontok, immunrendszer, ésatöbbi). Szóval annak sincs értelme, hogy 50 faktoros fényvédővel kenjük magunkat télen-nyáron, pláne, hogy amúgy ezek is tele vannak bizonyítottan rákkeltő anyagokkal, és még az immunrendszerünk is gyenge lesz mellé, márpedig azzal tudunk védekezni a daganatok kialakulása ellen. Szóval egy aranyközépút kell, mindenki vegye észre magán az egyéni variációkat és aszerint ténykedjen. Én személy szerint szoktam napozni, azt hiszem egyszer égtem le gyerekkoromban összesen, barátnőm viszont 15 perc és rákvörös, neki kell a magasabb faktorszámú fényvédő. Én jól elvagyok a kókuszvajjal vagy sheavajjal, kb. 10-es faktorszámú naptejjel érnek fel. Az pedig, hogy a barnaság nem véd a napsugárzás ellen, butaság, egy barnult bőr eleve nehezebben ég le, a melaninszemcsék a sejtmagok fölé csoportosulnak, így óvják a genomot a mutációktól. Persze nem olyan szinten mint egy afroamerikainál, ez azt hiszem egyértelmű.
2018. jún. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%
Számtalan orvos megmagyarázta már, attól, hogy te egy saját elgondolást alkottál a dologról, az már a te bajod!
2018. jún. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A dél és délután közti különbség pedig a nap állásából adódik, délben éri a földfelszínt a legnagyobb mennyiségű napsugárzás.
2018. jún. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!