Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sokat aludni vagy inkább keveset?

Sokat aludni vagy inkább keveset?

Figyelt kérdés
Kb 3 éve általánosságban 6;7,5 orákat alszok és úgy gondoltam g tartok egy kis szünetet , kb 2 hétre gondoltam amikor remdszerint 8-10 órát aludnék , de aztán minden folytatódna a kevés alvással . Szerintetek lenne valami pozítiv hatása ennek a két hétnek ? Vagy a szervezeti egyensúlyomnteljesen felborulna és nem éri meg ? Ti is igaznak tartjátok azt , hogy mindenkinek más az alvásszükséglete ? A válaszokat előre is köszönöm !!!

2018. jún. 4. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Aludj annyit, amennyi jól esik. Azt azért érzi a szervezeted, hogy mennyi alvásra van szüksége. Nekem is elég 6-7 óra, de ismerek olyat is, aki 8-9 óra alvás után is csak vonszolja magát.
2018. jún. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem az a jó, ha mindig annyit alszom, amennyit kell. Nem kevesebbet, nem többet. A 10 óra nekem olykor már nagyon rosszul esik, ha épp csak a szokásos 7-8 órára van szükségem. Nagyon álmos és fáradt tudok lenni a túlalvástól.

Persze ha túl keveset alszol egy ideig, akkor jó tud lenni, de ideálisabb, ha napi szinten van rendben.


Igen, tény, hogy az embereknek más az alvásigénye, sőt, egy embernek is változik, stressztől s egyebektől függően.

2018. jún. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én általában 7-8 órát alszok, de van, hogy néha 9-et is, ha túl korán zuhanok ágyba a kimerültségtől. Szóval ha úgy érzed, hogy több pihenésre van szükséged, akkor feküdj le korábban. Ha nem vagy álmos már reggel, akkor inkább érdemes felkelni és korábban indítani a napot, mert személy szerint én úgy gondolom, hogy annál nincs rosszabb, hogy kinyílik a szemed 7-kor és még 9-ig alszol, akkor olyan vagyok, mint a mosott rongy, sokkal rosszabb.
2018. jún. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha kinyílik a szemem reggel 7-kor, annál jobb nincs is, amikor 9-ig még rá lehet húzni.
2018. jún. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát !
2018. jún. 6. 06:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!