Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fája fülem. Mit csináljak vele?

Fája fülem. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Valószínű hogy huzatot kapott légkonditól,vagy ventilátortól.Kb.3 napja fáj,ha megnyomom,és viszket is.Mit tehetnék vele?Van vmilyen házi praktika?

16/L


2010. jún. 16. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
házi praktika: felöltözöl és elmész a fül-orr gégészetre, mielőtt a külsőfül gyulladásból középfül gyulladás lesz
2010. jún. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nyomj tele egy rossz zoknit meleg (nem forró) sóval és szorítsd a füledre.

De ettől függetlenül tényleg nézesd meg.

2010. jún. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
fül-orr gégészet. Ott felszurják. Nekem is ez volt. 4 éves koromba :(
2010. jún. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
első vagyok, nem fogják neki felszúrni, csak, ha középfül gyulladása van, de a viszketés arra utal, hogy külsőfül gyulladás, arra fülcseppet adnak még ;)
2010. jún. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Már elég jártas vagyok a témában,de kíváncsi voltam,hogy ti mit javasoltok.Az elmúlt években szinte mindig begyulladt a fülem,mert belement a klóros medence víz.De most csak huzatot kapott.A meleg só már megvolt,most veszek be egy gyulladáscsökkentőt.Esetleg gondoltam még kövirózsára is,hogy azt teszek bele.Egy kis gyulladással még nem szúrják fel az ember fülét.A fül-orr gégészeten mit kezdenek egy enyhe gyulladással?

2010. jún. 16. 10:22
 6/10 A kérdező kommentje:
Megelőztél a válasszal utolsó:)Fülcsepp lehet hogy van itthon,majd megnézem,de azért el kéne menni dokihoz is.Hát nem tudom mi legyen...
2010. jún. 16. 10:24
 7/10 anonim ***** válasza:

De sok hülyeséget írtok...


Ma már nem szúrnak,mert halláskárosodást okozhat és nagyon roncsolja a dobhártyát. 20 éve volt az hogy szúr kálták a fület,én is átestem rajt. Emlékszem rá,pedig több mint 20 éve volt.2 hétig minden nap kellett menni és 2 naponta felszúrták.


Ha a huzattól fáj a füled akkor valószínű az állkapocs mozgató izület fázott meg. Nekem is volt ilyen is. Nem tudtam,hogy a bölcsességfogam vagy a fülem durrant be. Ilyenkor semmit nem szabad rátenni,meggyógyul magától,esetleg fájdalomcsillapító-gyulladáscsökkentőt vehetsz be. Keveset mozgasd,ne rágózz,ne egyél olyan kaját amit sokáig kell rágni és elmúlik

2010. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

se még szúrnak, mert még mindig jobb, mintha szakadna


kérdező ne rakj fülcseppet a füledbe, csak, ha az orvos írja fel, mert ő látja van-e sérülés a dobhártyádon


sajnos én is rutinos fülproblémás voltam, amíg olyan helyen dolgoztam, hogy egyik oldalról jött a hideg, általában külsőfül-gyulladásom volt, meg arcüreggyulladásom, de volt középfülgyulladás is...


amióta nem ott dolgozom, megszűnt a probléma ill. az orvosom tanácsára, ha úszni megyek vagy túl száraz a fülem, kis étolajos vattapálcával áttörlöm a fülem, nem nyúlkálok bele nagyon, 5 éve nem volt így fülproblémám, előtte 1 évig 2-3 heti rendszerességgel voltam a fülészet vendége

2010. jún. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*de még szúrnak
2010. jún. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem 20 éve nem lehetett, hogy csak akkor szúrták fel a fület.. Nekem szúrták fel 4 évesen.. és most 14 vagyok...
2010. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!