Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valakinek állt már horog az...

Shyzx24 kérdése:

Valakinek állt már horog az ujjába pecázás közben? De mélyen?

Figyelt kérdés
tegnap bele húzta a hal az ujjamba , a kérdésem az lenne hogy ettől lehet kapni? vérmérgezést? rozsda mentes a horog és lefertőtlenítettem az ujjam is ... csak normális kommentet írjtok légyszives
2018. jún. 10. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Horogra akadtal :D

Sajat magad kifogtad :D

2018. jún. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mondhatjuk így is :)
2018. jún. 10. 12:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem hármas horog állt a kezembe, alaposan, orvos szedte ki, szikével...

És a biztonság kedvéért adott egy tetanusz injekciót.

Szerintem (ha 3 éven belül nem kaptál tetanuszt) a biztonság kedvéért nézz be holnap az orvoshoz.

Illetve, ha azt látod, hogy a seb duzzadt, piros, váladékozik, akkor mindenképpen menj orvoshoz.

2018. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
na jó , csak lehet addigra már késő? :) :D
2018. jún. 10. 13:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a seb elfertőződik, azt látni fogod, ahogy fentebb írtam, megváltozik a külleme: duzzadt lesz, váladék folyik belőle, kipirosodik. Ha ilyet látsz, akkor tényleg menj be az ügyeletre.

Ha nem látsz ilyet, akkor szerintem ráér holnapig.

De ha nagyon idegesít, és nem hagy nyugodni, bemehetsz az ügyeletre is, csak valószínűleg órákig kell majd várnod, és elküldenek azzal, hogy semmiség az egész, ne zavard őket ilyesmivel (ezt nem bántásból mondom, személyes tapasztalat).

Esetleg saját megnyugtatásodra felhívhatod az ügyeletet, ahol elmondják, hogy biztos ami biztos, menjél be, vagy ráérsz holnap elmenni a háziorvosodhoz (szerintem ezt fogják mondani).

Amúgy, ha a seb el is fertőződik, az nem órák alatt alakul ki, és tényleg vannak tünetei, nemcsak egy sima sebhely lesz a kezeden.

2018. jún. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm , az értelmes válaszod :)
2018. jún. 10. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!