Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászvizsgához kellene! Mi...

Kovacs231223 kérdése:

Horgászvizsgához kellene! Mi a teendő a horgot nyelt méreten aluli hallal?

Figyelt kérdés
Válaszotokat előre is köszönöm!

#hal #méret #teendő #horog #méreten aluli #horgot nyelt
2018. márc. 10. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Fogóval ki kell húzni a horgot, a halat meg be kell vágni a nádasba, ha nincs nádas, akkor a bokorba
2018. márc. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
"19. Ha méreten aluli, vagy tilalmi időben fogott hal a horgot mélyen lenyelte és azt sérülés okozása nélkül nem lehet eltávolítani, akkor a zsinórt a hal szája előtt el kell vágni és a halat a benne hagyott horoggal együtt kell a vízbe visszahelyezni. Nem vonatkozik ez a rendelkezés olyan esetekre, amikor a hal villantó, balinólom vagy más műcsali hármashorgát nyelte mélyen le, de a horgot ilyenkor is a legnagyobb kímélettel kell kiszabadítani."
2018. márc. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Zsinórt elvágod, a horgot benne hagyodva halba, és vissza engeded...

Ez a szabály követő magatartás, de azt szerintem senki nem vizsgálta még, hogy az ilyen halaknak hány százaléka éli valóban túl a sérülést.

A télen mutattak egy energofish által készített csukázós videót, ahol egy 3 kiló körüli csukába a drótelőkét vágták bele - bármennyire is C&R-re akarják nevelni a horgászokat, az ilyen jellegű "kímélés" több szempontból is inkább állat kínzásnak tűnik.

2018. márc. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2018. márc. 10. 16:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Viszel magaddal egy kis kínai csípőfogót, amivel el tudod vágni a horog öblét. Ekkor a damilos részt kihúzod, a másik felét meg a másik irányba. Ha teknőst fogsz azt is így tudod depiercingelni. Csukához szájfeszítő is köll.


Aki bennehagyja a horgot és demózgatik a tv-ben az egy álszent marha.

2018. márc. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

25 centis érszorító fogóval eddig még mindent horgot kiszedtem. +nő vagyok.

Igaz, én lenyomkodom a horog szakállát. Nem szeretek sokat pepecselni a horog szabadítással. Néha van halvesztés, de nem zavar.

2018. márc. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!