Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baj ha amikor felébredtem,...

Baj ha amikor felébredtem, utána nem sokkal már aludnék is egyet újra szívesen? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ma 2-től aludtam kb 10-ig és már most fél tizenkettőkor itthoni dolgok végzése és egy evés után úgy érzem le tudnék dőlni egy kis ebéd utáni pihire.


Tegnap éjjel 2-től aludtam 9-ig, aztán ugyanúgy itthoni teendők elvégzése és ebéd után lefeküdtem aludni délben és fél kettőig aludtam másfél órát. Aztán már fent vagyok egész nap, de valahogy fáradtan mégis. Ez a hajnali 2-es lefekvés kicsit késő most nekem is már, de általában is olyan fél egy-fél kettő körül fekszem le éjjel és olyan 8-9 körül kelek és akkor is ugyanez a helyzet. Valamit változtatni kellene.


2018. jún. 12. 11:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, változtatni kéne. Mondjuk éjfél előtt elaludni és 8 óránál többet nem aludni, mert a túl sok alvástól még nyomottabb leszel. Ebben a melegben amúgy is punnyadtabbak vagyunk. Sok víz, az arcod is mosd meg hideg vízzel, frissítsd fel gyakran magad.
2018. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt az éjfél előtti fekvést már én is hallottam, de ez nem mindenkinek kivihető. Évtizedek óta próbálok 2 előtt lefeküdni, egyelőre nem jött össze (könnyűnek tűnik, tudom. nekem lehetetlen), éjfél előtt sohanem fogok, az bizonyos. De számít, hogy mikor fekszünk. Nekem 3 s pláne 4 után lefeküdve katasztrofális az alvásom, teljesen kikészít (ugyanez van 6 előtt kelve, mindentől függetlenül). A 2 sokkal jobb, de azért még nem tűnik az igazinak. Sajna nem fogom megtudni, milyen éjfél előtt feküdni, bár gyerekkoromban azt tettem és utáltam, igaz, a korai kelés miatt. NEM vagyok reggeli típus. Nagy álmom, hogy egyszer rendszeresen 8-kor keljek...


A megfelelő óraszám is fontos lehet. Van, akinek nincs túl sok alvás, de pl. nekem van. Ha épp 9 óra kell, álmos leszek 10-től.


Az ebéd utáni álmosság viszont természetes, sokakra jellemző. Van, aki mindig szundít ilyenkor s ez jó neki. Másnak rosszul esik a napközbeni alvás vagy hol jó, hol nem.

Nekem 3 előtti fekvéssel és elég sok óra alvással nem kell napközben aludnom, az biztos, nem vagyok fáradt vagy álmos. De lehet, hogy a kérdezőnek fontosabb a korábbi fekvés, mint nekem.

2018. jún. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!