Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eros hajhullas, kihez forduljak?

Eros hajhullas, kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! kb bo harom honapja hogy nagyon hullik a hajam .Altalaban osszefogva hordom ezert napkozbe nem tapasztalatom de miutan kibontom a hajam csomokba lehet kiszedni 10 szálat is vagy tobbet.Nagyon aggaszt bepanikoltam.Alpecim samponnal mosom ket hete a hajam,szedek ket hete vasat b vitamint es c-t de ugyanolyan a helyzet.Elkezdtem nagyon aggódni.Latom a hajam mennyisegen is hogy ritkább,kevesebb es visszabb is vagattam de felek hogy elfogy.hozzátartozik hogy kb ennyi ideje a menszeszem is borzasztóan ingadozik sok a barnás folyas tobb het akar 4 het keses is van.Haziorvoshoz vagy kihez forduljak a problemaval?

21l


2018. jún. 16. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Latszik a fejborodnel is a hullas? Ha nem, akkor ez csak normal hajhullas.
2018. jún. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Háziorvoshoz, igen. Kérj tőle beutalót laborba teljes vérképre, plusz külön kell kérni a vasat is. (Két hete szedett vas még épphogy csak minimális pótlás, kb. két-három hónap, mire teljesen feltöltődnek a raktáraid.)

Plusz kérj TSH-t is, mert pajzsmirigy-alulműködés is okozhat erős hajhullást, illetve menstruációs problémát is.

(Igazából nem a TSH a legjobb indikátor, de sajnos ezt szokták nézni. Mást csak akkor, ha ez eltér. Én a biztonság kedvéért méretnék privátban egy antiTPO-szintet is, ami már évekkel hamarabb jelez, ha gond van. Ez nálunk 2000 Ft, szóval nem vészes.)

2018. jún. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én bőrgyógyászhoz mentem, szteroidos cseppeket adott, amit fejbőrre kell tenni.
2018. jún. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet bőrgyógyászatra lenne jó elmenni, ott megnézik a fejbőröd és esetleg gócvizsgálatokra is adnak beutalót.
2018. jún. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is többször hullott így a hajam, én is kétségbe voltam esve. Sajnos semmit nem találtak, TSHm normál volt, de általában pár hónap alatt magától rendeződött. Az Alpecin sampont próbáltam, nem segített. Bőrgyógyásznál is voltam, nem találtak semmit. Általában kínjukban írnak fel valamit, hátha neked épp segít, nem szeretik azt mondani, hogy nincs mit tenni. Góc tényleg okozhatja, érdemes lehet egy fogorvost felkeresni.

23/L

2018. jún. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!