Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan keljek fel reggel az...

Hogyan keljek fel reggel az ébresztőre rendesen (többilent)?

Figyelt kérdés
már, ha fel kell kelni, betegesen sokszor ellenőrzöm le, hogy minimum 5 időpont legyen beállítva ébredésre. (5:50, 6:10, 6:25, stb), viszont most még korábban kellene kelnem hosszútávon. Kb. vész esetén délután le szoktam feküdni, hogy magamtól felkeljek éjjel és onnan induljon a nap. Beállítom a telefonomat tehát, de ha túl fáradtul kelek, mert kiszámíthatatlan hogy alszok, kinyomom, visszafekszek és elalszok. na ezt szeretném elkerülni. Távolabb nem merem rakni a telefont, mert egyszer kibicsaklott a hirtelen felkelés miatt a bokám, rossz lábbal keltem fel hihi. Szóval végül is... mit tegyek? Maradjon az, hogy nagyon korán fekszek le? Nem lehetne, hogy későn és fel is tudok kelni? Mi a baj?

#felkelés #ébredés #ébresztő #sikerülhetne #jólennehamenne
2018. jún. 17. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Én akármilyen korán fekszek le, reggel 8 előtt képtelen vagyok felkelni.
2018. jún. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp fekudj időben, a szoba másik végébe helyezett kbsztt hangos vekker sem utolsó ötlet..
2018. jún. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vigyél be vitaminokat a szervezetedbe; egyél banánt, csokit, igyál tejet; igyál multivitamint; van vaspótló multivitamin is; ami szintén jó fáradtság ellen, meg a többi vitamin is feltölt. A fahéjas gabonapehelyszelet az pl ízre is jó, abban is vannak vitaminok, meg a jóreggelt-kekszben is. Ilyenkor szerintem célszerű szóval feltunningolnod a szervezeted; meg bármikor jól jöhet amúgy. Meg pl nemtom, szerintem a gyömbéres tea is pl tök jól feléleszt.
2018. jún. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*(szóval=tehát)
2018. jún. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincsen. A szervezetednek szüksége van x óra alvásra. Az x lehet 6,7,8,9, végülis te tudod, általában 8 óra. Néha persze lehet kevesebbet aludni, de hosszú távon nem megy (illetve persze, hogy megy, csak nem bírsz felkelni, nem bírsz gondolkodni, stb.). Ha korán kell kelned hosszú távon, akkor érdemes arra berendezkedni, hogy az ébresztő előtt 8 órával lefekszel. A rendszeresség jót tesz az alvásminőségnek is.
2018. jún. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az nem opció, hogy pl kimész a levegőre, ugrabugrálsz, pl ugrókötelezel; vagy futkosol kicsit? Talán az is frissítőleg hathat rád; meg utána egy kellemes meleg kád fürdő, az pl segít relaxálni, és akkor talán lehet, hogy könnyebben elalszol (én nem tom)
2018. jún. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*hamarabb,és akkor könnyebben fel tudsz kelni
2018. jún. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, de mikor reggel felkelek ezek valamiért nincsenek eszemben, hogy ugrabugráljak, meg ilyenek. Sokszor nem vagyok tudatnál, csak egyszerűen kinyomom az órát. Hogy intézzem el, hogy tudatomnál lehesske?
2018. jún. 17. 19:27
 9/10 anonim ***** válasza:
(Az ugrabugrálást ma estére gondoltam; előbb lefárasztod magad, utána fürdő, kicsit elpilledsz )
2018. jún. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A pluszban bevitt vitaminok nem érnek semmit.
2018. jún. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!