Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A magnézium tényleg segít a...

A magnézium tényleg segít a folytonosan stresszelőknek?

Figyelt kérdés
Egy elég stresszes életet élek sajnos, a családom révén, és még jó 1 évem van hátra, amíg ki kéne bírnom mellettük... Rendszeresen van hasmenésem és nagyon sokszor dolgozik bennem az ideg a sok veszekedés, manipulálás, mindig változó otthoni kedélyek miatt, annyira, hogy már kiskorom óta ráfeszülök más, hétköznapi dolgokra is. Gondolatban még el-eltudom terelni ezekről a figyelmem, "erősítek magamon", de sajnos érzem, hogy a vegetatív idegrendszerem kicsit ki van már ezek miatt... Azt hallottam hogy a magnézium segít az idegrendszernek leküzdeni a mindennapi stresszt, és egyeseknek az idegi alapú hasmenést is elmulaszthatja. Ez igaz? Ha igen, melyiket ajánlanátok, melyik a legjobb? Köszönöm szépen a segítséget!

2018. jún. 23. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Igen, sokat segít. Magnézium citrátot kellene szedned, napi 1-3 szemet, elosztva. Én a Pharmekalt szedem, nekem bevált, de biztos van másmilyen is, a lényeg, hogy citrát legyen, és egy tablettában legyen 250 mg.
2018. jún. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Olvass utána a dolognak: a felesleges magnézium hasmenést okoz. Nehogy te magad legyél a hasmenésed okozója. A szervezeted felveszi ami neki kell, a többi meg távozik. A problémákat kell megoldani, és nem összevissza szedni mindenfélét. A stresszre inkább igyál teákat.
2018. jún. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább teát, vagy illóolaj keveréket javaslok, azok jobban és gyorsabban hatnak.
2018. jún. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem szedek összevissza mindenfélét, jelenleg semmilyen vitamint sem szedek. A teáktól egy régi rossz emlék miatt megundorodtam, így azt inkább mellőzném... Vannak olyan problémák amik nem egy emberen múlnak, úgyhogy én hiába akarnám megoldani, ha a másik vagy többi fél nem akarja...
2018. jún. 23. 19:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A fölösleges magnézium extrém, alkalmi túladagolásban okozhat csak hasmenést, de minden stresszben azonnal ürül.


Az 1-es voltam.

2018. jún. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Igen, szóval azon el kell gondolkozni, hogy te hiába akarod megoldani, ha külső behatás miatt vagy stresszes. Abban mondjuk segíthet, hogy jobban elviseld.

A magnézium biztos nem ürül ki teljesen, mert akkor meghalnánk.

Ha pótolni akarod, akkor inkább magnézium-orotát, mivel az szívódik fel a legkönnyebben.

Hogy melyik a legjobb? Azt senki sem tudja, veszel egyet és kipróbálod. Szerintem a legolcsóbb a legjobb, abban nincs annyi vegyszer.

2018. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Persze, megoldani nem fogja a teljes problémáimat, de legalább segít és ellenállóbb lehetek, valamint az sem lenne hátrány ha nem lenne az ideg miatt hasmenésem...


Köszönöm szépen a tanácsokat!

2018. jún. 23. 22:13
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Még ha segít is, csak csepp a tengerben.
2018. jún. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
74%

A magnézium-laktát ugyanúgy közel 100%-os felszívódású mint a magnézium-orotát. A magnézium-citrát ezeknél kicsivel gyengébb, de még mindig jó felszívódású.

NINCS olyan tabletta, aminek 250 mg elemi magnéziumtartalma volna magnézium-citrátból, mert ekkora tablettát igencsak nehezen tudnál lenyelni. Már a 150 mg-osak is óriásiak.

A magnézium-orotát meg sajnos csak egy termékben van, ami monopolhelyzetéből kifolyólag a legdrágább készítmény, a szintén irreálisan drága magneB6-nak is a duplájába kerül...

Szerintem ezeket érdemes kipróbálni:

dr Chen Mg+B6 Forte (120 mg), HERBioticum szerves magnézium+B6 (150 mg), BioCo magne-citrát+B6 (150 mg), Innopharm magnézium-laktát+B6 (50 mg). Napi 200-300 mg-ot is beszedhetsz.

Fontos infó, ha ásványianyag-pótlót választasz, hogy a hordozóvegyület tömege nem egyenlő az ásványianyag tömegével, hanem annál jóval nagyobb. Ezért ha azt írják egy magnéziumpótlóra, mint pl. az #1 válasz szerinti termékben ( [link] ), hogy 250 mg magnézium-citrát, az azt jelenti, hogy annak 11,34%-a, azaz 28 mg elemi magnézium van egy tablettában. Légypiszok...

Egyébként érdemes lenne probiotikumot is szedned, mert ha folyamatos hasmenésed van, azzal már jól legyalulhattad a bélflórádat is, márpedig a magnézium felszívódásának (és az életednek is) alapja egy egészséges bélrendszer és annak része, a bélflóra.

2018. jún. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!