Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magnézium szedés?

Magnézium szedés?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 3 napban rendszeres izomrángásom volt. Olvastam hogy okozhatja magnéziumhiány, kipróbáltam, és működött. Most megvettem a naturland Magnézium készítményét (linkelem). Vizsgák előtt állok és rendszeresen sportolok is, ezért nekem elvileg 500 mg kell naponta. A dobozra viszont azt írták hogy naponta 3 tabletta kell. Most akkor hogy van ez? Ha 1 tablettát veszek be akkor az elég kell hogy legyen, 1 tabletta 500 mg magnézium citrát. Vagy nem? Jó ez egyébként?

(eddig olyan multivitamint szedtem amibe minden más volt, csak magnézium nem)

[link]



2018. jún. 14. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hatóanyag a napi adagban (3 tabletta): Magnézium: 126 mg (NRV 33,6%-a)"


3 tablettában csak 126 mg magnézium van. Ez nagyon gyenge valami jobbat nézz és olyat amiből napi 1 tabletta kell.

2018. jún. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezt jól benéztem, köszi a választ!
2018. jún. 14. 15:28
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

google a legjobb magnézium forrás

a legjobb felszívódású magnézium

melyik magnézium szívódik fel a legjobban

2018. jún. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Népszerű félreértés, hogy a magnéziumvegyület tömege egyenlő az elemi magnézium tömegével, pedig nem. A választott készítmény egyébként jól felszívódó magnéziumot tartalmaz (magnézium-citrát), bár van jobb is (magnézium-laktát pl.).


A magnézium nevű fémet hiába rágcsálnánk, a szervezetünk nem tudná hasznosítani. A magnéziumot csak úgy tudjuk felvenni, ha az ionként egyedül bóklászik, márpedig ennek az a feltétele, hogy egy olyan molekulában nyeljük le, ahonnan könnyen kiszabadul. Általában ezek a molekulák nagy, szerves molekulák, ahol sok, esetenként 10-20 másik atom is kapcsolódik egy magnéziumhoz. De pl. ott van a magnézium-oxid nevű, egy oxigén és egy magnézium alkotta szervetlen molekula, ami szintén nagyjából érintetlenül megy keresztül rajtunk, hiszen erős kovalens kötéssel ragaszkodnak egymáshoz a résztvevők, tehát a magnézium-oxid egy nagyon rosszul felszívódó magnéziumvegyület.

Visszatérve a szerves vegyületekhez, a nagy molekula miatt nyilvánvalóan a vegyület teljes tömegének csak egy kis hányada a magnézium. Magnézium-citrát esetében ez 11.34, trimagnézium-citrát esetében 16.16, magnézium-laktátnál 12, magnézium-orotátnál pedig 7.26%, ha jól emlékszem.


Olyan tablettát biztosan nem találsz, amiben 500 mg jól felszívódó elemi magnézium van, hiszen ha mondjuk jó indulattal 13% magnéziumtartalommal számolunk, ez egy közel 4 grammos tabletta lenne. Ami miatt pedig nem is érdemes egyszerre ennyit bevinni, az a magnézium hashajtó hatása. Vannak egyébként nagy dózisú készítmények, pl. a Magnosolv citrom ízű italpor, ami optimálisan 300-350 mg felszívódó magnéziumot is tartalmazhat citrátból, de sokakat már ez meghajt, ha nem két részletben vagy lassan kortyolva fogyasztják.


Tabletta kiszerelésben a legnagyobb dózisok megállnak 150 mg elemi magnéziumnál - pl. HERBioticum szerves magnézium vagy BioCo magne-citrát. A jobb felszívódású laktátból pedig 120 mg található a dr Chen Mg+B6 forte készítményben.


Amúgy ha hatott a 126 mg, akkor nem biztos, hogy fel kell tornázni 500-ra, elvileg étellel is viszel be magnéziumot.

Multivitaminokban pedig ha van is magnézium, általában magnézium-oxidként van, mert nagyon takarékoskodni kell a hellyel, ha mindent bele akarnak préselni egy tablettába, így nyilván a rosszul felszívódó, de cserébe magas hatóanyagtartalmú vegyületeket válogatják össze.

2018. jún. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ, most már okosabb vagyok! :) Akkor mégsem olyan rossz hogy ezt vettem. Eddig még csak az 1. tablettán vagyok túl, pár óráig hatott. Most megint rángatózott a karomban az izom, ettem spenótot, és most megint nyugi van. Létezne a hogy mivel eddig hónapokig nem vittem be mesterségesen magnéziumot, és nagyon ételből sem vagy csak minimálisat, + mellette rendszeres az edzés és a stressz, képes ilyen szinten hatni az izomrángásra?
2018. jún. 14. 19:24
 6/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Én nem lennék meggyőződve róla, hogy a magnéziummal lenne összefüggésben a panaszaid gyors csökkenése. A magnézium nagyrészt a belekből szívódik fel és a gyomorban a lenyelt cuccok azért könnyen eltöltenek 2-4 órát is. Egyedül a bőrön át felszívódó magnézium (magnézium-klorid oldat) tud viszonylag gyors (helyi) hatást kiváltani (fél órán belül). Úgy látom, hogy ez a magnézium nem is tartalmaz B6-vitamint (ami még jobban segítené a biológiai hasznosulását). Azt érdemes lenne hozzászedni mondjuk egy B-komplex formájában (pl.Bioextra).

De a hosszú távú hatás reményében nyugodtan elkezdheted kúraszerűen szedni úgy, hogy esténként bedobsz 2-4 tablettát B-vitaminnal. A lényeg, hogy kalcium-tartalmú készítménnyel ne szedd be ugyanabban az órában (sőt, ugyanabban a 4-5 órában), mert a kalcium felszívódásakor kiszorítja a magnéziumot a mezőnyből.

2018. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2018. jún. 15. 13:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Magnézium glicinátot próbáld ki. Attól hasmenést sem kapsz akár 1000mg felett sem. A dm-ben kapható vackokat, meg pezsgőtablettás magnéziumokat tessék szépen elfelejteni.
2021. okt. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!