Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kisfiamat tegnap megharapta...

Kisfiamat tegnap megharapta nagymamàm szomszèdjànak a kutyája. Segítséget kèrnék aki ért hozzà vagy járt már így?

Figyelt kérdés
Tegnap nagymamàmtól kijöttünk indultunk volna haza,a gyerek biciklivel volt ès kiszaladt a szomszèd kutyája és a bokájàba harapott.Azonnal kértük az oltàsi könyvet,de sajnos nincs beoltva az eb.Azonnal vittük a gyereket a sebèszetre ahol lekezelték a sebet,tetanuszt nem kapott,felületi harapás.El kezdtèk a protokolt...hatósági àllatorvos értesítèse.Hívtam én is,azt mondta nincs semmi teendő majd ők felkeresik a gazdát kutya 14 nap megfigyelés.Ennyi...most szóval 14 nap.Annyi a veszetség lappangàsi ideje,de lehet bàr hosszabb is...ilyenkor mi a teendő.megvárjàk a 14 napot??És ha ne talán veszett akkor nem kèső?Nem értem èn ezt az egészet.Annyit mondott egy állatokkal foglalkozó személy,h ne izguljak magyarországon utoljára 2010 ben volt egy veszett kutya.Nálunk nincs.Holnap hívom a gyerekorvosunkat is.Egyébkènt most lesz 3èves a fiam
2018. jún. 24. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:

A hivatalos protokoll az, hogy egy oltatlan kutya harapása után elkezdik a veszettség elleni oltást adni a megharapott személynek. csak éppen ez az oltás elég komoly hatású.

Sok orvos, főleg ilyen kicsi gyereknél inkább kivárja a 14 napot a kutyánál, mert igen kicsi a valószínűsége, hogy egy családban élő kutya veszett legyen. Mivel nálatok, úgy írod, nem is mélyre hatoló harapás volt, az orvosotok a várakozást választotta.

Ne parázz! Nem lesz semmi baj. A szomszédod megérdemelne egy jó kis büntetést, hogy nem oltatja a kutyát. Ha megtette volna, nem okozott volna nektek idegeskedést és aggódást.

2018. jún. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt.Hát,egy elég idióta család...pórázon tartott kutyàk is vannak nála.10éve vitettem el az àllatvèdökkel kutyàt tőle.40fokban fàhoz kikötve víz és àrnyèk,ház nélkül volt szerencsétlen kutya.
2018. jún. 24. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!