Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Foglalkozási megbetegedésnek...

Foglalkozási megbetegedésnek mondható?

Figyelt kérdés

Kasszában dolgozom lassan egy éve. A folyamatos terhelés miatt ínhüvelygyulladásom van már karácsony óta. Akkor elmentem táppénzre, mert már egy kupakot nem tudtam lecsavarni. 2 hétig voltam vele otthon, de miután újra dolgozni kezdtem ismét éreztem, hogy fáj. Így dolgozom hónapok óta. Tegnap annyira fájt már, hogy majdnem sírtam munka közben. Nap végére sajognak a kezeim. Folyton arra kell figyelnem, hogy mozduljak a fájdalom elkerülése érdekében.

Már keresek más állást, de ilyenkor mi a helyzet a felmondási idővel? Ha találok valami mást még 1 hónapot szenvednem kell itt (legjobb esetben is). Kérdésem tehát, ez foglalkozási megbetegedésnek minősül? Ha igen mit tudok tenni, hpgy induljak el? Ha nem, azonnali hatályú felmondás ilyen helyzetben szóba jöhet?



2018. jún. 30. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, indokolt az azonnali hatályú felmondás egészségügyi okokra való hivatkozással. (Ha ezt a munkáltatód vitatja, akkor mehet munkaügyi bíróságra, de nem valószínű, mivel gondolom, megvannak az orvosi papírjaid.)

Viszont rendes felmondással sem olyan vészes a helyzet:

- a felmondási idő 30 nap ugyan, de közös megegyezéssel lehet kevesebb is;

- a felmondási időre a munkáltatód felmenthet a munkavégzés alól (nem valószínű, hogy fel fog);

- az ez évi időarányos szabadságodat ki kell adniuk, vagy megváltaniuk; tehát amennyi szabi még jár neked, annyival kevesebb napot kell dolgoznod;

- legrosszabb esetben elmehetsz táppénzre megint a maradék napokra (kb. 22 munkanap mínusz szabadságnapok száma)

2018. jún. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A munkáltató biztos, hogy vitatja majd, arra alapozván, hogy a másik 17 pénztárosnak meg nincs. És lássuk be, ebben van is valami logika.
2018. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja , csak nem vagyunk ám egyformák..
2018. júl. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ki is mondtad ezzel. Egyénfüggő a dolog, nem lehet egyszerűen a munkára kenni, különösen nem 100%-ban.
2018. júl. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez is az oka annak, hogy folyamatosan jönnek-mennek nálunk a dolgozók. Az egyik főnököm is éppen műtétre vár, mert a munka odavágta a kezét.
2018. júl. 4. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!