Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ropogás a hátamban?

Ropogás a hátamban?

Figyelt kérdés
Már elég régóta kattog, ropog a hátam, sportolok, gerincferdülésem van, de hogy mitol van a ropogás az orvosok nem tudjak. Eleg kellemetlen erzes, levegovetelnel is ropog magatol,nem kell semmilyen mozdulatot csinalnom, altalaban a levegot venni is nehezebb. Tapasztalt mar valaki ilyet? Szerintetek mi lehet ez?

2018. jún. 30. 02:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit sportolsz?
2018. jún. 30. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
64%

Nekem is kattog, ropog a hátam, sokszor akkor is ha csak pl oldalt fekszem az ágyban és nagy levegőt veszek. Én is voltam dokinál, nem találtak semmit a röntgen képen, nincs gerincferdülésem. Tüdő röntgenen is voltam, de semmi (ha baj van a tüdővel, akkor fájhat a hát is) Nekem azt mondta az orvos, hogy van egy kis izom összetapadás és nyomhat egy ideget. Mivel picit ki is lehet tapintani, hiszek neki. Ki kell masziroztatni (nem kellemes de hasznos). Nem biztos, hogy ez a bajod, lehet a gerincferdüléseddel van összefüggésben.

Én is sportolok. Futok napi 5 km-t homokban, úszok ami jót tesz a hátnak, és fekvőtámaszokat nyomok.

Próbáld meg a masszirozás és úszás kombót.

2018. jún. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ütős sportág...
2018. jún. 30. 22:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyoldalúan terheled meg a gerincedet, miközben az az ütéstől kicsavarodik. Nekem még a tollast sem engedték meg gerincferdüléssel. Más sportot kellene választanod, és megtanulni gyógytornázni/jógázni. El kellene járnod masszíroztatni, úszni ( főleg hát, és gyors). Rengeteget sétálni, túrázni. Most pedig valószínű a csigolyák közti idegek lehetnek begyulladva, ezt ki kellene kezeltetni, hogy ne rosszabbodjon. Az egyébként elég szomorú, ha egy ortopéd orvos ezeket nem tudja elmondani, amit én most leírtam!
2018. jún. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Más sportot már nem fogok választani, úgyhogy olyan megoldást kéne találnom, hogy tudjam űzni tovább.

Köszönöm az eddigi válaszotokat, mindenkinek ment a like.

2018. júl. 1. 02:59
 6/7 A kérdező kommentje:
Valaki tudna még tanácsot?
2018. júl. 1. 20:07
 7/7 A kérdező kommentje:
?
2019. máj. 15. 02:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!