Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a transzneműek nemi szerv...

Ha a transzneműek nemi szerv helyreállító műtéteinek a végeredménye tökéletesebb lenne, akkor is zavarná a transzneműeket a kérdés, hogy milyen a nemi szervük?

Figyelt kérdés
2018. júl. 2. 18:48
 1/10 Argloss ***** válasza:
100%

Szerintem ez a kérdés mindenki számára tolakodó lenne.

Idegenek nem szokták kérdezgetni egymást, hogy mekkora van a másiknak, vagy éppen milyen alakú stb.

2018. júl. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ezt így nem, de a nemi szerv a transzneműeknél gyakran központi kérdés (nem véletlen vannak a műtétek sem).


A transzoktól meg általában nem azt szokták kérdezni, h mekkora, hanem h férfi-vagy női-e. Érthető, hogy a többiektől nem kérdik milyen, mert a többiek nyíltan vállalják, h milyen, azaz a biológiai nemének megfelelő.

2018. júl. 2. 19:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért sértő.

Eleve semmi közöd egy idegen ember nemi szervéhez, de ha pl megkérdezed a méretét, az alapján is megítéled, ugyanez van ha megkérdezed, neki most milye van. Majd 1000 év múlva ha lesz egy varázsgép, ami gombnyomásra varázsol bármilyen nemi szervet, akár naponta 6x cserélheted, akkor tuti súlyát veszti a dolog. De addig menthetetlenül ott van a kérdésben, hogy ez alapján meg is ítéled őt, hogy épp milye van és mivel kell élnie.

2018. júl. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
szerintem nem erről van szó. Sztem ez csak alapvető emberi kíváncsiság. Ha nem nemi szervekről lenne szó, akkor is, ha valaki azt terjeszti magáról, hogy lehet, hogy ezét, vagy azát átoperáltatja, meg az a mindennapi témája, akkor arra is kíváncsiak lesznek az emberek.
2018. júl. 2. 22:31
 5/10 Argloss ***** válasza:
53%

A tetovált emberek sem feltétlenül beszélnek szívesen arról, hogy éppen melyik motívum mit jelent számukra, attól függetlenül, hogy figyelemfelkeltő, mert nem feltétlenül a figyelemfelkeltés a cél, hanem a saját érzelmi egyensúlyuk megtartása.

A szokatlan dolgok nyilván figyelemfelkeltőek, de ahogy arra se feltétlen fogsz választ kapni, hogy mit kopácsol egész nap a szomszéd, vagy, hogy miért vett olyan kocsit amilyet, úgy arra sem biztos fogsz, hogy éppen mi van a másik lába között.

Szóval az, hogy valaki kíváncsi még nem jelenti azt, hogy ezt a másik örömmel fogja fogadni valaha is.

2018. júl. 3. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért nem értem, mert állandóan a nemi szervükről, meg hasonlókról beszélnek. És nagyon szeretik mutogatni magukat + iszonyú fontos nekik, h mit gondol róluk a másik. Arra vagyok kíváncsi, hogy csak azért nem mutatják szívesen, mert még egyik műtét sem volt igazán sikeres? (valaki még öngyilkos is lett, a nem a legjobb műtét miatt)
2018. júl. 3. 19:53
 7/10 Argloss ***** válasza:
53%

A lakosság nagyon kicsi része transznemű, bátor dolog ilyen következtetéseket levonni abból a néhány ember viselkedéséből akiket esetleg ismerhetsz.

A "hírességek" általában többféle mentális problémával küszködnek, nekik valószínűleg teljesen mindegy, hogy milyen tökéletesen sikerülne a műtét, ők akkor sem lennének rendben.

Azok az emberek akiket nem ismernek el, negatívan állnak hozzájuk nagyobb arányban lesznek öngyilkosak. Még ha tökéletesen sikerül is a műtét a félelem akkor is örökre megmarad, hiszen ha kiderül, hogy nem annak született ami éppen most az bizony drasztikusan tud változtatni az ember megítélésén. Ami gyengébb embereknél akár öngyilkosságban is kiteljesedhet.

Szóval akinek csak a saját neme a problémája az nem fogja magát tévében mutogatni, hanem teszi amit tennie kell és éli az életét úgy ahogyan ő boldog.

2018. júl. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem csupán "néhány" ember viselkedéséből vontam le ezeket a következtetéseket. A hírességek nekem eszembe sem jutottak.
2018. júl. 4. 23:27
 9/10 anonim válasza:
transznemu embert kb az zavarja legkevesbe hogy mennyire jol sikerul a nemi szerve, ha tokeletesen masik nemhez illo csontozatot, aranyokat, idomokat stbstb kapna annak talan jobban orulne minthogy hogy mennyire mukodik jol a nemi szerve, bar ha mar az elobb felsorolt dolgai megvannak akkor meg mar kvazavaro ha a nemi szerved nem oke mert parkapcsolati teren ugyanott tartasz
2018. aug. 15. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kfvipfan5 válasza:
Ilyenkor szoktam vissza kérdezni...Téged zavarna?
2020. aug. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!