Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Visszanőhetett a mandulám?

Visszanőhetett a mandulám?

Figyelt kérdés
3 éve vették ki a mandulámat. Azóta nagyon érzékeny vagyok a huzatos helyekre, begyullad a fülem, viszont 2 hónapja kezdődött újra, hogy jobb oldalon ugyan úgy a "gombócot" érzem a mandulám helyén, mint mielőtt kivették. A jobb oldali nyirokcsomón észrevettem egy kis cseresznyemag nagyságú dudort, olyan mintha zsírgörcs lenne! Tapintásra nem fáj, csak egy kicsit megijedtem tőle. Létezhet ilyen hogy visszanőtt a mandulám 3 év alatt? És ez a cseresznye nagyságú dudor összefüggésbe hozható e ezzel a problémával? Orvosnál voltam, és csak annyit mondott hogy meg vagyok fázva, küldeni nem küldött sehova, de viszont ennek már kb 3 hete. Válaszokat előre is köszönöm! (24F)
2018. júl. 2. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen
2018. júl. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan ismerősöm, akinek kivették, és utána visszanőtt.
2018. júl. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ápolónőként betegszobán, a gyerekeknek - viszonylag -gyakran kellett mandula műtétet intézni. Nemcsak a torok, de az orrmandula is visszanőhet. Volt olyan gyerekünk, akinek kétszer nőtt vissza, de harmadszorra már nem vetettük ki.


"A jobb oldali nyirokcsomón észrevettem egy kis cseresznyemag nagyságú dudort, olyan mintha zsírgörcs lenne!" - nyaki nyirokcsomót gondolod, vagy a torkodban vetted észre? Mert ha a torkodban, akkor az a visszanőtt mandula. Az orr és garatmandulák is nyirokcsomók! Ha eltávolítják ezeket, akkor helyettük a

szűrő mechanizmust a nyaki nyirokcsomók veszik át. Ezért is jobb megtartani a torok képletek manduláit, és csak akkor eltávolíttatni, ha gyakorta okoznak gennyes mandula gyulladást, illetve ha tályog képződik rajtuk.


A cseresznye nagyságú dudor: igen, összefüggésbe hozható ezzel a problémával.

2018. júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és részletes választ. A dudort kívülről érzem jobb oldalon az állkapcsomtól kb 1 cm-re. Belülről is érzem, hogy meg van duzzadva, nehéz nyelni. Tegnap óta savulin 500mg-ot szedek, eddig eredménytelenül :/
2018. júl. 4. 17:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Én elolvastam, - igaz csak félig - mi ez a tbl. amit szedsz... csak a feléig olvastam, mert minél tovább olvastam róla, annál jobban elszörnyedtem magán a tbl-n.

[link]

Tényleg semmi közöm hozzá, de én a te helyedben inkább valami természetesebb gyógyító cuccnak néznék utána. Mindenesetre, gondolom, ezt az egészet orvos írta fel, ha antibiotikumot szedsz. Ez rendszerint 2-3 nap alatt nem mindig hat. Végig kell szedni az 5-7 néha 10 napot, ahogy elmondja a kezelőorvos. Ha a kúrát végig szedted, és nem hat, na akkor kell elgondolkodni az egyéb lehetőségeken.

2018. júl. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nos, jelenleg úgy áll a helyzet, hogy visszamentem a dokihoz, mivel semmit nem javult, kivül ugyan úgy érzik az a kis csomó van amikor kisebb, de olyan 1cm-nél sosem nagyobb. Elküldött panoráma röntgenre mert valószínű hogy valamelyik fogam okozza a problémát, fájni szokott a nyirokcsomó az arcom, az állkapcsom, már a bal oldalon is fájdogál, de ott nincs csomó, viszont reggelre bal oldalon ketté tört egy fogam. Holnap megyek a fogorvoshoz remélem többet tudok majd!
2018. júl. 29. 19:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnálattal olvasom. Sokat kínlódsz ezzel. Remélem mielőbb megoldódik neked ez az egész végre. Már nagyon rád férne, hogy javuljon ez a helyzeted.
2018. júl. 30. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!